Nareszcie jest!! Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010 r. ekipa TGV odniosła w Czasówce Sudeckiej!! Filip Naskręt znów pokazał, że nie jest ważne, czy trasa biegnie po płaskim, pod górkę, czy z górki.

W konkurencji jazdy indywidualnej na czas, zawsze jest groźny dla rywali. Tym razem moc naszego zawodnika poczuli dotkliwie wszyscy Mastersi, którzy odważyli się zmierzyć ze stromym, 7,5 -kilometrowym podjazdem z Podgórzyna do Drogi Sudeckiej! Zawodnik TGV Team od początku do końca utrzymywał równe, mocne tempo i na metę ulokowaną na podjeździe z blisko 20% nachyleniem, zameldował się z czasem 20 minut 14 sekund!! Dało mu to zwycięstwo w kategorii Masters I ze sporą przewagą nad konkurencją!

Na tych samych zawodach znakomicie spisał się czołowy „Góral” w TGV Michał Majchrzak. Michał startował w tzw. kategorii „zero”, czyli kolarzy amatorów do lat 30, dla których Polski Związek Kolarski nie wydaje oficjalnych licencji. Po strasznie ambitnej jeździe zajął fantastyczną, drugą pozycję z czasem 20 minut 17 sekund!! Jest to kolejny, bardzo dobry występ kolarza TGV!

Drugiego dnia maja, większa część zawodników TGV Team stanęła na starcie IX Kolarskiego Wyścigu na Czas w Żmigrodzie. Trasa wynosiła 19,3 km i była płaska. Jazdę utrudniało tylko powietrze o bardzo dużej wilgotności. W gronie prawie 100 uczestników czołowe wyniki w swoich kategoriach wiekowych zajęli zawodnicy TGV:

  • Robert Żmudzin(0:27:03 – 2 miejsce w kat. A)
  • Bartosz Wujczak(0:27:29- 4.miejsce w kat. A)
  • Łukasz Pikosz (0:27:45- 4.miejsce w kategorii zawodników z licencją PZKol)
  • Rafał Kubacik (0:29:05 – 2 miejsce w kat. B)

Zawodnicy potwierdzili, że solidna porcja zimowych treningów nie poszła na marne. Pozostali członkowie TGV, znajdujący się obecnie w innej fazie przygotowań uzyskali następujące czasy: Maciej Woźniak 0:29:49 , Dominik Majchrzak 0:30:50.

Z Żmigrodu TEAM TGV wraca w bardzo dobrych nastrojach. Zawodnicy weszli konkretnie w sezon i należy spodziewać się stałego progresu ich poziomu. Dwa drugie i dwa czwarte miejsca są dowodem, że Team TGV jest nadal mocny… „A będzie jeszcze mocniejszy”, dodają na zakończenie zgodnie zawodnicy TGV Team.

Nadesłał TGV-TEAM

Foto ze Żmigrodu: Aleksandra Zontek

Galopente

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dowalacz do Pieca
Dowalacz do Pieca

Czarno-pomarańczowy pociąg nabiera tempa 🙂 do boju TGV!!!

Też Golę Viagrę
Też Golę Viagrę

Harce rozpoczęte na poważnie…Aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Na LMR chłopaki mogą naprawdę co niektórych przetestować 🙂