Po raz kolejny w tym sezonie, Grzegorz Kwiatkowski (Albi Velo Sport) udowadnia, że znajduje się w znakomitej formie. Prawie co tydzień plasuje się w pierwszych dziesiątkach, prestiżowych i tych mniej prestiżowych francuskich wyścigów amatorskich.

Benoît Luminet (CR4C Roanne) wygrał w sobotę wyścig Grand Prix des Fêtes de Coux et Bigaroque. Francuz po finiszu z mniejszej grupki pokonał byłego kolarza Ag2r La Mondiale, Carla Naibo (US Montuban) oraz Rosjanina Egora Lutskovicha (Primorskiy District Espoirs). Grzegorz Kwiatkowski (Albi Velo Sport) ukończył wyścig na 7 pozycji (na zdjęciu pierwszy w lewej).

W niedziele w Akwitani, odbył się prestiżowy wyścig kategorii Elite National, Circuit des Vins du Blayais. Po finiszu z dwu osobowej ucieczki wyścig wygrał Francuz polskiego pochodzenia, Michaël Szkolnik (Entente Sud Gascogne). Bezpośrednią walkę o zwycięstwo ze Szkolnikiem przegrał Egor Lutskovich (Team Primorskiy District), który zajął drugą pozycję. Trzeci był 24 letni Jérémy Ortiz (Blois CAC 41). Grzegorz Kwiatkowski zajął bardzo dobrą 5 pozycję w wyścigu, pokonując m.in. znakomity rosyjski duet braci Samokhvalov, którzy w tym sezonie we Francji odgrywają kluczowe role.

Z kolei na północy Francji w miejscowości Crac’h, rywalizował Piotr Zieliński (VC Lorient), który w dalszej części sezonu planuje powrót do Polski (więcej > tutaj). W wyścigu GP Crac’h, triumfował Brytyjczyk, Richard Meadows (VS Scaër), który po finiszu z mniejszej grupki pokonał Neila Canévet (Leucémie Espoir Quimper) oraz swojego kolegę z drużyny Hermana Conana. Zieliński zajął 12 miejsce.

Jeszcze bardziej na północ, obok granicy z Belgią występował nasz duet z CC Camberaisen, Jakub Komar oraz Adam Gawlik, którzy zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce w GP Olga Choppart. W wyścigu triumfował Yohann Morelle (CC Cambresien), który pokonał duet z CC Villeneuve Saint-Germain, Clémenta Masa oraz Gauthiera Cliquot.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments