Amerykanin Christopher Horner (Team Radioshack), wygrał ostatni etap wyścigu Vuelta Ciclista al Pais Vasco, 22 kilometrową jazdę na czas w Orio. Amerykanin dzięki dzisiejszej znakomitej jeździe zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej 50. edycji wyścigu.

Na trasie dzisiejszej czasówki znalazł się podjazd, Alto de Aia o długości 4 km i maksymalnym nachyleniu 20%. Po wzniesieniu, rozmieszczony był pierwszy punkt pomiaru czasu, na którym najlepszy czas uzyskał Joaquin Rodriguez (Team Katusha), 2 sekundy przed Chrisem Hornerem i 3 sekundy lepiej od Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne).

Horner świadomy swojej znakomitej jazdy nie zwalniał tempa, za to jego rywale opadali z sił. Na mecie najlepszy rezultat uzyskał Amerykanin, o 8 sekund lepszy od Valverde i 13 sekund od Maxima Monforta (Team HTC – Columbia).

“Kocham ten wyścig. Co roku chcę przyjechać wcześniej, aby zobaczyć poszczególne etapy“, powiedział Horner do kamer telewizyjnych po wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Horner wyprzedził Valverde o 7 sekund. Trzeci Beñat Intxausti (Euskaltel – Euskadi) do lidera stracił 58 sekund. Joaquin Rodriguez ostatecznie skończył wyścig na 4 pozycji ze stratą 1 minuty i 6 sekund. Bardzo dobrą 5 pozycję zajął Jean-Christophe Peraud (Omega Pharma-Lotto). Mistrz Olimpijski MTB z Pekinu stracił 1 minutę i 10 sekund do zwycięzcy. Francuz w 2008 roku ścigał się w amatorskiej ekipie Creusot Cyclisme wraz z Polakiem, obecnym kolarzem Mróz Active Jet, Bartoszem Banachem.

Pełne wyniki 6 etapu oraz końcowa klasyfikacja > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments