Riccardo Riccò (Ceramica Flaminia) odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie z dwuletniej dyskwalifikacji za doping. Włoch triumfował dziś 3. etapie wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się nasi rodacy, Przemysław Niemiec (Miche) był dziś 4, a Bartosz Huzarski (ISD-Neri) zajął 8 miejsce.

Etap kończył się na podjeździe i Ricco wygrał po finiszu z 6-osobowej grupki. Wcześniej skasowana została 9-osobowa ucieczka, 4 kilometry przed metą. Na finiszowych metrach Włoch na finałowym podjeździe wyprzedził swoich rodaków, Michele Scarponiego (Androni Giocattoli – Diquigiovanni) oraz Matteo Carrarę (Vacansoleil Pro Cycling Team). Na 4 pozycji finiszował Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski uplasował się na 8 pozycji z tym samym czasem co zwycięzca.

Dla zawodnika Ceramica Flaminia było to pierwsze zwycięstwo po 20-miesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie środka CERA, który wykryto u niego podczas Giro d`Italia 2008.

Bardzo dobrze spisali się również Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który był dziś 13 z dziesięciosekundową stratą do zwycięzcy. W tej samej grupce co Mistrz Polski z 2007 roku, przyjechał Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad), który dziś zajął 15 miejsce.

Prowadzenie w wyścigu utrzymał Scarponi. Ricco dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansował na 2 pozycję, spychając naszego Przemka Niemca na 4 lokatę. Trzeci jest Mateo Carrara. Bartosz Huzarski ze strata 1 minuty i 8 sekund do lidera, zajmuje 11 pozycję w klasyfikacji generalnej. Tomasz Marczyński w generalce jest 13, a Jarosław Dąbrowski 22.