Kolumbijczyk, José Ismaël Sarmiento Riano wygrał pierwszy etap wyścigu Nord Basse Terre, rozgrywanego na Gwadelupie. Paweł Wachnik (USL CRBTP) zajął piątą pozycję.

Sarmiento samotnie przekroczył linię mety górskiego etapu. Drugi na mecie Joann Rufifne do zwycięzcy stracił 1 minutę i 6 sekund. Ostatnie miejsce na podium zajął Miguel Ubeto, który do zwycięzcy stracił już 4 minuty i 22 sekundy.

Paweł Wachnik przyjechał na 5 miejscu ze stratą 4:25 do zwycięzcy. Adam Pierzga był 15 z ponad 20 minutową stratą.

Jutro drugi etap, składający się z dwóch części. Rano kolarze mają do pokonania 88 kilometrów, po południu 84.

Poprzedni artykułGP Miguel Indurain: Joaquin Rodriguez w znakomitej formie
Następny artykułSettimana Ciclistica Lombarda, 3 etap, kat. 2.1., 31.03-05.04.2010, Włochy