W rozgrywanym na Gwadelupie wyścigu 6 Jours Crédit Agricole startują dwaj Polacy, Paweł Wachnik (USL CRBTP) oraz Adam Pierzga (Gilette Fusion UVN). Po dotychczasowych 3 etapach, Pierzga jest liderem.

Na przedwczorajszej 2 kilometrowej czasówce, najlepszy czas wykręcił Adam Pierzga, który z przeciętną 52.52 km/h pokonał Joanna Ruffine (USL CRBTP) oraz Mickaela Clarico (UC Capesterre). Paweł Wachnik stracił do Pierzgi 6 sekund, co dało mu 17 pozycję na prologu.

Wczoraj kolarze mieli do pokonania 101,4 km. Ponownie najlepszy okazał się Pierzga, który pokonał swojego towarzysza z ucieczki Miguela Ubeto (Gwada Bikers 118). Na trzeciej pozycji uplasował się Daniel Bernal (USL CRBTP). Paweł Wachnik drugi etap ukończył na 9 pozycji.

Na dzisiejszym 125.9 km etapie, znów zwyciężył Polak. Tym razem padło na Pawła Wachnika (na zdjęciu), który po solowej akcji wygrał 3. etap wyścigu 6 Jours Crédit Agricole. Na drugiej pozycji uplasował się Boris Carene (Gwada Bikers 118), trzeci był Nicolas Dumont (USL CRBTP).

Lider wyścigu Adam Pierzga uplasował się dziś na 7 pozycji. Paweł Wachnik w „generalce” zajmuje 3 pozycję.

Poprzedni artykułPopkov wygrywa GP Donetsk. Wolski dwunasty.
Następny artykułIII Parczewski Miting Rowerowy
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
SMS
SMS

Wachnik jest kozakiem ;d powodzenia:)