Adam Pierzga (Gwada Bikers 118) zaledwie o sekundę przegrał końcową klasyfikację, rozgrywanego na Gwadelupie, wyścigu Grand Prix Frédéric Théobald. Wyścig wygrał Camille Chancrin (Madinina Bikers).

We wczorajszym prologu Adam pojechał znakomicie, plasując się na najwyższym stopniu podium i na niedzielnym etapie jechał w żółtej koszulce lidera.

Dziś kolarze mieli do pokonania 122 kilometry. Już na pierwszym z dziesięciu okrążeń, uformowała się 13-osobowa ucieczka, w której niestety zabrakło naszego rodaka. Gdy do mety pozostało jedno okrążenie, przewaga prowadzącej grupki wynosiła 1:30.

Kolarze Gwada Bikers 118, w której jechał drugi z Polaków, Patryk Gruszka, nie zdołali “dociągnąć” Adama do czołówki i etap padł łupem Camille Chancrin (Madinina Bikers), drugi linie maty przekroczył Benoît Simon (ACL), a trzeci Stéphane Larochelle (Orange). Adam był szósty ze stratą 13 sekund. Patryk Gruszka zajął 45 pozycję.

W końcowej klasyfikacji generalnej zwyciężył Chancrin, który o zaledwie sekundę pokonał Adama Pierzgę. Na najniższym stopniu podium stanął Benoît Simon.

Wyniki 1 etapu:

1 CHANCRIN Camille MADININA BIKERS les 122 km en 2h58’54” (moy 40,917 km/h)
2 SIMON Benoit A CYCL LEVANT 2h59:00 0:00:06
3 * LA ROCHELLE Stéphane ORANGE 2:59:03 0:00:09
4 RAMASSAMY Cédric MADININA BIKERS 2:59:05 0:00:11
5 * BLONDIN Grégory CCS BASSE TERRE 2:59:07 0:00:13
6 PIERZGA Adam Jozef GWADA BIKERS 118 2:59:07
7 MARONI CHEVALIER Damien VC GRAND CASE 2:59:07
8 LAURENT Mickaël MADININA BIKERS 2:59:13 0:00:19
9 SANCHEZ ANZOLA Edwin Albeiro USCGOYAVE 2:59:13
10 RAMOTHE Cédric USL – CRBTP 2:59:17 0:00:23
11 BAROLIN Kérane GILLETTE FUSION UVN 2:59:17
12 * POUVIN Cédric José VCT/RIVIERES 2:59:21 0:00:27
13 * BELAIR Edwige USC GOYAVE 2:59:21
14 * ALBINA Livio AS BMAHAULTIENNE 2:59:23 0:00:29
15 GUILLET Ludovic MADININA BIKERS 2:59:27 0:00:33
16 BOYEAU Fendley USC GOYAVE 2:59:27
17 CANEVET James A CYCL LEVANT 2:59:27
18 LAMARRE MATHORE Sony U CYCL MOULIENNE 2:59:31 0:00:37
19 ALBINA Xavier USL – CRBTP 2:59:31
20 LEURY Allan A CYCL LEVANT 2:59:31
21 ROULON Fwanswajino VCT/RIVIERES 2:59:34 0:00:40
22 SABLON Anthony U CYCL MOULIENNE 2:59:34
23 LOSY Ludwig GILLETTE FUSION UVN 2:59:34
24 NEROR Wilfrid MADININA BIKERS 2:59:34
25 DONNAT Hugues VCSAINTANNAIS 2:59:38 0:00:44
26 * LA ROCHELLE Steeve ORANGE 2:59:38
27 CLAVIER Rudy U CYCL MOULIENNE 2:59:47 0:00:53
28 * PROMENEUR Steeve VCT/RIVIERES 2:59:47
29 LARAIN Jordy SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 2:59:47
30 1PHERON Jean-Louis VC GRAND CASE 2:59:47
31 LOCATIN Cédric Yannis SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 2:59:52 0:00:58
32 FOURNIER Thibault USL – CRBTP 2:59:55 0:01:01
33 * NARANIN Malik EXCELSIOR 2:59:59 0:01:05
34 NIMAJIMBE Jonathan GILLETTE FUSION UVN 2:59:59 0:01:05
35 BRIOLAN Ridwane SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:00:11 0:01:17
36 GALAS Guy U CYCL MOULIENNE 3:00:11
37 ARCADE Hervé MADININA BIKERS 3:00:17 0:01:23
38 LONDAS Rodrigue MADININA BIKERS 3:00:17
39 CURIER Olivier CCS BASSE TERRE 3:00:17
40 * GELASSE Joan U CYCL MOULIENNE 3:00:22 0:01:28
41 CUIRASSIER Miguel ORANGE 3:00:25 0:01:31
42 BENJAMIN Ronald ORANGE 3:00:43 0:01:49
43 LUCINUS Laury UVELO M-GALANTE 3:00:43
44 VAINQUEUR Daryl U CYCL MOULIENNE 3:00:43
45 GRUSZKA Patryk GWADA BIKERS 118 3:00:43
46 DAMASE Jean Louis SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:00:43
47 SERICHARD Didier AS BMAHAULTIENNE 3:00:43
48 KOEV Vladimir USL – CRBTP 3:01:08 0:02:14
49 LASSERRE Stéphane USC GOYAVE 3:01:08
50 ATTAUD Frédéric USC GOYAVE 3:01:15 0:02:21
51 AUROQUE Garry UVELO M-GALANTE 3:01:15
52 CHALDER Steeve VC GRAND CASE 3:01:19 0:02:25
53 LISERON MONFILS Lauric GILLETTE FUSION UVN 3:01:24 0:02:30
54 * BELGIO Paleme EXCELSIOR 3:01:30 0:02:36
55 LOUIS Jonathan USL – CRBTP 3:01:37 0:02:43
56 PALIE Christophe VC SAINTANNAIS 3:01:37
57 CORNELIE Fabrice USC GOYAVE 3:01:37
58 ROUSSEAU Giovanie ORANGE 3:01:37
59 BAPTISTE Johan USC GOYAVE 3:01:37
60 FATIER Marwing A CYCL LEVANT 3:01:37
61 CARMEL Didier EXCELSIOR 3:01:44 0:02:50
62 THEOBALD Frédéric EXCELSIOR 3:01:44
63 TALIS Mickel EXCELSIOR 3:01:47 0:02:53
64 JEREMIE Rudy CCS BASSE TERRE 3:02:21 0:03:27
65 TEPLIER Louis USL – CRBTP 3:02:26 0:03:32
66 * KANGA Christin Nicolas VCT/RIVIERES 3:02:31 0:03:37
67 TURLEPIN Romaric UVELO M-GALANTE 3:02:31
68 COCO Garry VC CARAIBE 3:02:58 0:04:04
69 PILLAL LALLJI Axel ORANGE 3:03:28 0:04:34
70 BONDOT William VCSAINTANNAIS 3:04:21 0:05:27
71 BARDUS Roméo UVELO M-GALANTE 3:04:26 0:05:32
72 * LANCREROT Sovic UVELO M-GALANTE 3:04:26
73 DAUPIN Yoann SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:05:16 0:06:22
74 DURO Kélian VCSAINTANNAIS 3:06:52 0:07:58

Abandons :
* LAKE Davy Dominique VC GRAND CASE
LUCE Christian VC CARAIBE
JACOBY KOALY Rodriguez VC CARAIBE
SERICHARD Laurent VC CARAIBE
CONTY Jimmy UVELO M-GALANTE
MALADIN René UVELO M-GALANTE
BOOS Yvan AS BMAHAULTIENNE
* DURO Owens A CYCL LEVANT
* NICOLSON Nick GILLETTE FUSION UVN
VALIDE Jeffrey VCT/RIVIERES
DURO Kévin GWADA BIKERS 118
GENE Randy GWADA BIKERS 118
TEPLIER Louis USL – CRBTP
DELIOT Dimitri USL – CRBTP
JACOBIN Livio SELECTION GUADELOUPE JUNIOR
LEGROS Guillaume SELECTION GUADELOUPE JUNIOR

Końcowa klasyfikacja generalna:
1 CHANCRIN Camille MADININA BIKERS les 124,5 km en 3h02’42,79 (moy 40,884 km/h)
2 PIERZGA Adam Jozef GWADA BIKERS 118 3:02:44,06 0:00:01,27
3 SIMON Benoit A CYCL LEVANT 3:02:57,30 0:00:14,51
4 * LA ROCHELLE Stéphane ORANGE 3:02:59,85 0:00:17,06
5 SANCHEZ ANZOLA Edwin Albeiro USCGOYAVE 3:03:00,84 0:00:18,05
6 MARONI CHEVALIER Damien VC GRAND CASE 3:03:03,05 0:00:20,26
7 LAURENT Mickaël MADININA BIKERS 3:03:08,91 0:00:26,12
8 * POUVIN Cédric José VCT/RIVIERES 3:03:12,11 0:00:29,32
9 * BLONDIN Grégory CCS BASSE TERRE 3:03:18,23 0:00:35,44
10 RAMASSAMY Cédric MADININA BIKERS 3:03:22,27 0:00:39,48
11 * BELAIR Edwige USC GOYAVE 3:03:24,10 0:00:41,31
12 NEROR Wilfrid MADININA BIKERS 3:03:30,93 0:00:48,14
13 CANEVET James A CYCL LEVANT 3:03:31,81 0:00:49,02
14 BOYEAU Fendley USC GOYAVE 3:03:32,22 0:00:49,43
15 BAROLIN Kérane GILLETTE FUSION UVN 3:03:36,51 0:00:53,72
16 RAMOTHE Cédric USL – CRBTP 3:03:37,45 0:00:54,66
17 * ALBINA Livio AS BMAHAULTIENNE 3:03:39,37 0:00:56,58
18 * LA ROCHELLE Steeve ORANGE 3:03:41,80 0:00:59,01
19 DONNAT Hugues VCSAINTANNAIS 3:03:48,49 0:01:05,70
20 GUILLET Ludovic MADININA BIKERS 3:03:49,92 0:01:07,13
21 ROULON Fwanswajino VCT/RIVIERES 3:03:49,98 0:01:07,19
22 LEURY Allan A CYCL LEVANT 3:03:50,42 0:01:07,63
23 LARAIN Jordy SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:03:51,52 0:01:08,73
24 LAMARRE MATHORE Sony U CYCL MOULIENNE 3:03:51,76 0:01:08,97
25 * NARANIN Malik EXCELSIOR 3:03:54,55 0:01:11,76
26 ALBINA Xavier USL – CRBTP 3:03:58,53 0:01:15,74
27 LOCATIN Cédric Yannis SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:04:00,85 0:01:18,06
28 PHERON Jean-Louis VC GRAND CASE 3:04:01,48 0:01:18,69
29 FOURNIER Thibault USL – CRBTP 3:04:07,91 0:01:25,12
30 NIMAJIMBE Jonathan GILLETTE FUSION UVN 3:04:12,42 0:01:29,63
31 CLAVIER Rudy U CYCL MOULIENNE 3:04:12,80 0:01:30,01
32 CURIER Olivier CCS BASSE TERRE 3:04:14,84 0:01:32,05
33 * PROMENEUR Steeve VCT/RIVIERES 3:04:15,35 0:01:32,56
34 ARCADE Hervé MADININA BIKERS 3:04:17,02 0:01:34,23
35 LOSY Ludwig GILLETTE FUSION UVN 3:04:17,73 0:01:34,94
36 SABLON Anthony U CYCL MOULIENNE 3:04:21,14 0:01:38,35
37 BRIOLAN Ridwane SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:04:25,82 0:01:43,03
38 LONDAS Rodrigue MADININA BIKERS 3:04:30,00 0:01:47,21
39 * GELASSE Joan U CYCL MOULIENNE 3:04:33,20 0:01:50,41
40 LUCINUS Laury UVELO M-GALANTE 3:04:37,70 0:01:54,91
41 CUIRASSIER Miguel ORANGE 3:04:40,51 0:01:57,72
42 GRUSZKA Patryk GWADA BIKERS 118 3:04:47,45 0:02:04,66
43 GALAS Guy U CYCL MOULIENNE 3:04:55,09 0:02:12,30
44 BENJAMIN Ronald ORANGE 3:05:00,37 0:02:17,58
45 DAMASE Jean Louis SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:05:10,85 0:02:28,06
46 LASSERRE Stéphane USC GOYAVE 3:05:13,58 0:02:30,79
47 SERICHARD Didier AS BMAHAULTIENNE 3:05:18,54 0:02:35,75
48 KOEV Vladimir USL – CRBTP 3:05:23,55 0:02:40,76
49 VAINQUEUR Daryl U CYCL MOULIENNE 3:05:27,12 0:02:44,33
50 ATTAUD Frédéric USC GOYAVE 3:05:27,74 0:02:44,95
53 CORNELIE Fabrice USC GOYAVE 3:05:43,27 0:03:00,48
54 AUROQUE Garry UVELO M-GALANTE 3:05:44,43 0:03:01,64
55 * BELGIO Paleme EXCELSIOR 3:05:46,35 0:03:03,56
56 CARMEL Didier EXCELSIOR 3:05:49,47 0:03:06,68
57 PALIE Christophe VC SAINTANNAIS 3:05:54,87 0:03:12,08
58 BAPTISTE Johan USC GOYAVE 3:05:55,55 0:03:12,76
59 CHALDER Steeve VC GRAND CASE 3:05:57,27 0:03:14,48
60 LOUIS Jonathan USL – CRBTP 3:06:00,46 0:03:17,67
61 FATIER Marwing A CYCL LEVANT 3:06:11,18 0:03:28,39
62 TALIS Mickel EXCELSIOR 3:06:15,80 0:03:33,01
63 JEREMIE Rudy CCS BASSE TERRE 3:06:36,96 0:03:54,17
64 * KANGA Christin Nicolas VCT/RIVIERES 3:06:36,99 0:03:54,20
65 TEPLIER Louis USL – CRBTP 3:06:51,06 0:04:08,27
66 TURLEPIN Romaric UVELO M-GALANTE 3:06:54,09 0:04:11,30
67 COCO Garry VC CARAIBE 3:07:12,34 0:04:29,55
68 PILLAL LALLJI Axel ORANGE 3:07:43,16 0:05:00,37
69 BONDOT William VCSAINTANNAIS 3:08:31,87 0:05:49,08
70 * LANCREROT Sovic UVELO M-GALANTE 3:09:06,88 0:06:24,09
71 BARDUS Roméo UVELO M-GALANTE 3:09:11,12 0:06:28,33
72 DAUPIN Yoann SELECTION GUADELOUPE JUNIOR 3:09:52,33 0:07:09,54

Foto: Sylvain Pigeau / www.guadeloupecyclisme.com
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments