Boris Carene (Gwada Bikers 118) wygrał wyścig Tour de Guadeloupe (2.2 UCI). Podczas jazdy indywidualnej na czas, rozgeranej na etapie 8b, triumfował Adam Pierzga (Gwada Bikers 118).

Etap 8b, to 10,3 kilometrowa jazda indywidualna na czas z Baillif do Saint Claude o długości 10,3 kilometra. Najlepszy rezultat 26:19 to czas Adama Pierzgi. Kolarz z Raciborza, pokonał klubowego kolegę oraz lidera wyścigu Borisa Carene, który stracił do Polaka 12 sekund. Trzecia pozycja przypadła dla Cartera Jonesa (Reprezentacja USA U-23). Amerykanin do zwycięzcy stracił 21 sekund.

Następnego dnia rozegrano ostatni, 9. etap który nie przyniósł większych przetasowań w generalce. Pierzga uplasował się na 8. miejscu

W klasyfikacji generalnej etapówki, zwyciężył Francuz Boris Carene. Druga lokata ze stratą 1 minuty i 46 sekund przypadła dla Belga Klaasa Sys (Véloce Club Rouen 76). Na najniższym stopniu podium stanął Carter Jones. Amerykanin miał już stratę ponad 6 minut. 27-letni Pierzga, do pierwszego miejsca stracił 7 minut i 22 sekund, zajmując ostatecznie 8. lokatę w Tour de Guadeloupe.