Po kolejnych trzech etapach wyścigu Nord Basse Terre, rozgrywanego na Gwadelupie, Paweł Wachnik zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Adam Pierzga 3 razy stanął na podium kolejnych trzech etapów, odnosząc przy tym jedno zwycięstwo.

Wczoraj kolarze mieli do pokonania dwa etapy. Rano 88 kilometrów, najlepszy okazał się Miguel Ubeto (Gwada Bikers 118), drugą pozycję zajął Joann Ruffine (USL CRBTP) z 4 sekundami straty do zwycięzcy, trzeci był Adam Pierzga (GF UVN), który stracił 23 sekundy do Ubeto. Paweł Wachnik zajął 14 pozycję.

Po południu kolarze rywalizowali na 80 kilometrowej trasie, najlepszy okazał się José Chacon (Gwada Bikers 118). Drugą pozycję zajął Jean-Claude Luce a trzecie miejsce, po raz drugi Adam Pierzga (GF UVN).

Dziś zawodnicy rywalizujący w Nord Basse Terre do pokonania mieli ostatni etap. Najlepszy okazał się dziś Adam Pierzga, wyprzedzając Borisa Carène (USL CRBTP) oraz Régis Maréchaux (USL CRBTP).

W wyścigu triumfował Joanne Ruffine, przed Jose Sarmiento oraz Miguelem Ubeto. Paweł Wachnik uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej.