F.F.C.Kolarski sezon amatorski we Francji dobiegł już końca, co za tym idzie nadszedł czas podsumowań i rankingów. Chcemy państwu przedstawić ranking Francuskiej Federacji Kolarskiej (FFC) z uwzględnieniem polskich kolarzy.

Najlepszym spośród polskich kolarzy okazał się Bydgoszczanin, Tomasz Olejnik, który w tym sezonie zwyciężył w Boucles de l’Austreberthe, wygrał etap na Saone-et-Loire, a w klasyfikacji generalnej zajął 4 pozycję, 3 był w klasyfikacji generalnej na Tour de la Manche.

Następny z Polaków, Adam Gawlik odniósł zwycięstwo w Grand Prix de la Ducasse de Marcing.

Adrian Kurek, zaledwie 21 letni zawodnik, w tym sezonie miał niezwykle udane starty. Znany ze swoich występów na torze, wygrał w tym sezonie GP de l’Ascension, La Route de l’Atlantique, zajął 7 miejsce w wyścigu Chrono d`Or (wyścig ten wygrał Jean Christophe Peraud mistrz olimpijski z Pekinu w wyścigu mtb). Ponadto, wychowanek Stali Grudziądz zdobył v-ce Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w jeździe na czas.

Paweł Wachnik, który niestety w przyszłym sezonie nie będzie się już ścigał, w tym sezonie odniósł kilka znaczących sukcesów: 4 miejsce w Tour du Loiret i Tour du Pays Roannais, 7 w Circuit Boussaquin, 9 w Grand Prix de Saint-Etienne. Paweł zajął również 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Elity.

Zbigniew Gucwa, 23 latek ten sezon może zaliczyć do jak najbardziej udanych. Wychowanek Świebodzickich klubów w tym sezonie odnosił zwycięstwa w GP des Hauts de France (puchar Francji DN2) Gp  Yquelon, Circuit de La Roche aux Fees (klasyfikacja generalna i punktowa) oraz 8 miejsce w prestiżowym klasyku Souvenir Louison Bobet. Ponadto Zbigniew zajął 13 miejsce w Mistrzostwach Polski Elity.