wachnik pawełPaweł Wachnik mając jedynie 24 lata, zdecydował się zakończyć karierę. Były Mistrz Polski juniorów, od 2004 roku ścigał się we Francji.

Paweł Wachnik zdecydował się zakończyć karierę, po bardzo udanym sezonie 2008, w którym wygrywał w wyścigach: Souvenir Jean Massse, le Prix de Mathais Nomblot, le Grand Prix de Vougy, le Grand Prix de Saint-Etienne i jeden etap w wyścigu Saone-et-Loire. Ponadto zajmował 4 miejsce w Boucle du Sud-Ardeche, 5 miejsce w Grand Prix de Nogent-sur-Oise (puchar Francji).

Niestety, sezon 2009 nie był udany dla młodego polskiego zawodnika, z powodu licznych problemów zdrowotnych i upadków. Mimo to zajmował 4 miejsce w Tour du Loiret i Tour du Pays Roannais, 7 w Circuit Boussaquin, 9 w Grand Prix de Saint-Etienne. Zajął też 8 pozycję na tegorocznych Mistrzostwach Polski elity.

Były mistrz Polski juniorów zapoczątkował swą karierę we Francji w 2004 roku w drużynie Parisis Athletic Club 95. Po bardzo dobrym sezonie, dołączył do zespołu DN1 CR4C Ranne, w którym kontynuował swoją karierę aż do tego sezonu. Paweł Wachnik przez kilka ostatnich lat był liczącą się postacią we francuskim peletonie. W 2007 roku wywalczył 4 miejsce na mistrzostwach europy młodzieżowców.

W 2008 roku w wywiadzie dla serwisu www.cycslimaq.com powiedział: „ Idealnym dla mnie byłoby podpisanie kontraktu z jedną z francuskich drużyn ProTour, mógłbym ścigać się z najlepszymi zawodnikami na świecie”.

Mimo wielu sukcesów, nie mógł podpisać zawodowego kontraktu. To była jedna z głównych przyczyn rezygnacji z dalszej kariery. Wielka szkoda.

Tekst: Andrzej

Foto: www.pzkol.pl

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
puerto
puerto

stary nie poddawaj sie…!!!

mariusz
mariusz

dasz rade…. najlepsze lata przed Tobą !!!!!!!!