F.F.C.Z każdym rokiem polscy kolarze we Francji osiągają coraz to lepsze wyniki, trafiają do najlepszych amatorskich drużyn w tym kraju, z których to już krótka droga żeby trafić do profesjonalnych ekip zagranicznych.

Tomasz Olejnik, najlepszy z Polaków we Francji w sezonie 2009 nie zmienia ekipy w przyszłym sezonie. Będzie występował w drużynie DN1 (najwyższa kategoria Francuskiej federacji) USSA Pavilly-Barentin. Bydgoszczanin w tym sezonie zwyciężył w Boucles de l’Austreberthe, wygrał etap na Saone-et-Loire, a w klasyfikacji generalnej zajął 4 pozycję, 3 był w klasyfikacji generalnej na Tour de la Manche.

Adam Gawlik pozostaje w swojej obecnej ekipie CC Camberai, polski zawodnik w tym sezonie odniósł zwycięstwo w Grand Prix de la Ducasse de Marcing.

Natomiast ekipę Albi VS (również DN1) zasili dwóch naszych rodaków: Zbigniew Gucwa i Adrian Kurek. Warto dodać, że drużyna Albi VS jest zapleczem francuskiej ProTourowej ekipy Ag2r La Mondiale!

Zbigniew Gucwa w tym sezonie reprezentował drużynę VC Evreux. Świebodziczanin w tym sezonie odnosił zwycięstwa w GP des Hauts de France (puchar Francji DN2) GP Yquelon, Circuit de La Roche aux Fees (klasyfikacja generalna i punktowa) oraz 8 miejsce w prestiżowym klasyku Souvenir Louison Bobet. Ponadto, Zbigniew zajął 13 miejsce w Mistrzostwach Polski Elity.

Adrian Kurek w tym sezonie jeździł w Mosaic-Diffusion.com-Top 16. Wychowanek Stali Grudziądz wygrał w tym sezonie GP de l’Ascension, La Route de l’Atlantique, zajął 7 miejsce w wyścigu Chrono d`Or (wyścig ten wygrał Jean Christophe Peraud mistrz olimpijski z Pekinu w wyścigu mtb). Ponadto, wychowanek Stali Grudziądz zdobył v-ce Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w jeździe na czas.

Grzegorz i Mateusz Kwiatkowscy przenoszą się z US Montauban 82 do Saint Cyr Tours.

Aż pięciu młodych Polaków będzie reprezentować UVCA Troyes będą to : Pawel Borucki, Krzysztof Kaczała, Kamil Markowski, Adrian Kaczała oraz Paweł Piotrowicz.

Jakub Komar nie zmienia ekipy i pozostaje w CC Camberai.

Niestety były Mistrz Polski juniorów, Paweł Wachnik jeżdżący we Francji od 2004 postanowił zakończyć karierę (więcej>tutaj).


guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Gump
Gump

Dobre sobie niestety jest zupełnie odwrotnie niż napisał
autor komentarza jeżeli chociaż jeden z tych zawodników dostanie
się do elity to będzie świetnie. Dlaczego Wachnik ,Zieliński i wielu
innych nie dostało się do najlepszych ekip odpowiedź jest prosta bo
są Polakami wielu Francuzów przeszło do najlepszych drużyn pomimo słabszych wyników od naszych kolarzy .Nie wyssałem tego z palca
najpierw trzeba porozmawiać z tymi co wrócili i wtedy pisać
takie świetne wiadomości.Pozdrawiam szosowiec z Biesów.

kret
kret

Chyba lepiej żeby we Francji siedzieli niż w Polsce… Sory ale jeżeli CCC czy Mróz wolą amatorów z Mtb niż tych chłopaków powyżej i tych z Włoch, to o czym ty gadasz w ogóle. Nie ich wina że Rutkiewicz i Gwiazdowski “narozrabiali” we Francji i już krzywo patrzą na polaków.

Gump
Gump

kret ,ja nie piszę kto kogo woli tylko jak wygląda sprawa przejścia
Polaków ścigających się we Francji do grona profi.Tak się składa
że mam kolegę który ścigał się u żabojadów dwa lata i zna ten temat
nie mieszaj Rutkiewicza czy Gwiazdowskiego do tego tematu
to oddzielny rozdział.

dziadek
dziadek

a skad takie informacje na temat kaczaly i reszty chopakow?????

zenek
zenek

jak w polsce niema warunkow do scigania i rozwijania sie to chyba dobrze ze francuzi pomoga tym mlodym ludziom,a to czy beda z nich kolarze czas pokaze.niewszyscy moga byc zawodowcami

bertolli
bertolli

tak w polsce niema zbyt wielu klubow ktore by pozwalaly rozwijac sie mlodym adeptom kolarstwa , dlatego ten kierunek jest dobry bo we francji przynajmniej sie poscigaja , bo u nas od przypadku do przypadku