F.F.C.Z każdym rokiem polscy kolarze we Francji osiągają coraz to lepsze wyniki, trafiają do najlepszych amatorskich drużyn w tym kraju, z których to już krótka droga żeby trafić do profesjonalnych ekip zagranicznych.

Tomasz Olejnik, najlepszy z Polaków we Francji w sezonie 2009 nie zmienia ekipy w przyszłym sezonie. Będzie występował w drużynie DN1 (najwyższa kategoria Francuskiej federacji) USSA Pavilly-Barentin. Bydgoszczanin w tym sezonie zwyciężył w Boucles de l’Austreberthe, wygrał etap na Saone-et-Loire, a w klasyfikacji generalnej zajął 4 pozycję, 3 był w klasyfikacji generalnej na Tour de la Manche.

Adam Gawlik pozostaje w swojej obecnej ekipie CC Camberai, polski zawodnik w tym sezonie odniósł zwycięstwo w Grand Prix de la Ducasse de Marcing.

Natomiast ekipę Albi VS (również DN1) zasili dwóch naszych rodaków: Zbigniew Gucwa i Adrian Kurek. Warto dodać, że drużyna Albi VS jest zapleczem francuskiej ProTourowej ekipy Ag2r La Mondiale!

Zbigniew Gucwa w tym sezonie reprezentował drużynę VC Evreux. Świebodziczanin w tym sezonie odnosił zwycięstwa w GP des Hauts de France (puchar Francji DN2) GP Yquelon, Circuit de La Roche aux Fees (klasyfikacja generalna i punktowa) oraz 8 miejsce w prestiżowym klasyku Souvenir Louison Bobet. Ponadto, Zbigniew zajął 13 miejsce w Mistrzostwach Polski Elity.

Adrian Kurek w tym sezonie jeździł w Mosaic-Diffusion.com-Top 16. Wychowanek Stali Grudziądz wygrał w tym sezonie GP de l’Ascension, La Route de l’Atlantique, zajął 7 miejsce w wyścigu Chrono d`Or (wyścig ten wygrał Jean Christophe Peraud mistrz olimpijski z Pekinu w wyścigu mtb). Ponadto, wychowanek Stali Grudziądz zdobył v-ce Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w jeździe na czas.

Grzegorz i Mateusz Kwiatkowscy przenoszą się z US Montauban 82 do Saint Cyr Tours.

Aż pięciu młodych Polaków będzie reprezentować UVCA Troyes będą to : Pawel Borucki, Krzysztof Kaczała, Kamil Markowski, Adrian Kaczała oraz Paweł Piotrowicz.

Jakub Komar nie zmienia ekipy i pozostaje w CC Camberai.

Niestety były Mistrz Polski juniorów, Paweł Wachnik jeżdżący we Francji od 2004 postanowił zakończyć karierę (więcej>tutaj).