21-letni belgijski neo-pro, Jens Keukeleire (Cofidis) wygrał wyścig Nokere Koerse. Dla młodego Belga to już trzecie zwycięstwo w sezonie w jego dwumiesięcznej karierze zawodowej.

Keukeleire pokonał Krisa Boeckermans (Topsport Vlaanderen) oraz Bobbieego Traksela (Vancasoleil) po gorączkowym sprincie na brukowej końcówce.

Mimo braku doświadczenia i młodego wieku, zespół Cofidis postawił Keukeleire`a w roli lidera na finałowy sprint i znów się nie zawiódł. Keukeleire to kolejne objawienie sezonu po rewelacyjnym Słowaku, Peterze Saganie (Liquigas) oraz Francuzie, Arnaud Molmy`m (Roubaix Lille Metropole). Belg w tym sezonie wygrał już GP Samyn, etap oraz klasyfikacje generalną na Ronde van West-Vlaanderen. Ma również rezultaty w pierwszych 10 takich wyścigów Volta ao Algarve oraz w Challenge Mallorca.

W ubiegłym tygodniu powiedziałem, że jak na razie mój sezon to sukces, po dwóch zwycięstwach, jednak teraz jestem niesamowicie szczęśliwy. Nie czułem się dziś bardzo silny i nie byłem najlepszy w peletonie, jednak na finałowym kilometrach pracowało na mnie czterech kolegów. Jechali fantastycznie i wykonali niesamowitą pracę powiedział kolarz na mecie.

Wyścig rozgrywany był przy wysokiej prędkości. Dziesięć kilometrów przed metą. Nico Eeckhout (An Post-Sean Kelly Team) uległ kraksie.

Pełne wyniki > tutaj

.

Zobacz ostatnie kilometry:


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments