Bardzo dobrze zakończył się 4. etap wyścigu Tour de Taiwan dla kolarzy ekipy Merida CCC Team. W sprinterskim pojedynku na mecie w Taichung, Bartłomiej Matysiak uległ jedynie kolarzowi narodowej reprezentacji Japonii – Takashi Miyazawie i stanął na podium na 2. miejscu.

4. etap wyścigu wokół miejscowości Taichung, to kolejny płaski etap na którym jak zwykle dominowali sprinterzy. Od samego startu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy (po przejechaniu 60 km, średnia wynosiła 49 km/h). Liczne ataki z peletonu były konsekwentnie likwidowane, mimo to na 80 kilometrze udało się odjechać trójce zawodników. Niewielka przewaga uciekinierów została zlikwidowana na 1 kilometr przed metą a duży w tym udział mieli kolarze ekipy Merida CCC Team, którzy rozprowadzali na finisz swoich sprinterów.

Zwycięzcą etapu został Takashi Miyazawa (Japan National Team). Tuz za nim finiszował Bartłomiej Matysiak (Merida CCC Team) a rozprowadzający go Tomasz Smoleń przejechał lnie mety na 4. pozycji.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany. Liderem wyścigu jest nadal Irlandczyk David McCann, a Tomasz Smoleń zajmuje 10. miejsce.

Wyniki 4. etapu – Taichung circuit:

1. Takashi Miyazawa (Japan National Team) 2:43:22 00:00 48.6km/h

2. Bartłomiej Matysiak (Merida CCC Team)

3. Miyataka Shimizu (Team Bridgestone Anchor)

4. Tomasz Smoleń (Merida CCC Team)

53. Adrian Honkisz

68. Jarosław Rebiewski

78. Tomasz Kiendyś

Poprzedni artykułZnamy listę ekip Tour of Flandres 2010
Następny artykułKolejny rewelacyjny neo-pro. Jens Keukeleire wygrywa Nokere Koerse. Zobacz finisz.