Organizatorzy wyścigu dookoła Flandrii, podali nazwy 25 zespołów, które wezmą udział w tegorocznej edycji brukowego klasyku. Cała 18 zespołów ProTour oraz 7 ekip z dziką kartą znalazło się na liście ekip belgijskiego wyścigu.

BMC otwiera listę ekip Professional Continental, które wystartują 5 kwietnia we Flandrii. Drużyna Mistrza Śwata, Cadela Evansa w swoich szeregach ma zwycięzcę wyścigu z 2007 roku, Alessandro Ballan który może liczyć na pomoc George`a Hincapiego oraz Marcusa Burghardta.

Na starcie zobaczymy również Cervelo TestTeam ze zwycięzcą z 2005 roku Andreasem Klierem, drużyny belgijskie Landbouwkrediet i Topsport Vlaanderen-Mercator, holenderskie Skil-Shimano i Vacansoleil oraz francuski zespół BBox Bouygues Telecom.

Dzikiej karty nie otrzymał zespół Cofidis, który spadł z ProTour do Professional Continental. Dyrektor zespołu Eric Boyer, powiedział dla Cyclingnews, że zespół starał się o zaproszenie ale niestety im się nie udało.

Zespół RadioShack zadecydował, że Lance Armstrong będzie kapitanem swojej drużyny na Tour des Flandres w celu przygotowania się do brukowych odcinków podczas trzeciego etapu Tour de France, z Wanze w Belgii, do Arenburg Porte du Hainaut, we Francji.

Lista ekip Tour des Flandres 2010:

Quick Step
Omega Pharma-Lotto
Caisse d’Epargne
Euskaltel-Euskadi
AG2R La Mondiale
Française des Jeux
Liquigas-Doimo
Astana
Team HTC-Columbia
Team RadioShack
Footon-Servetto
Lampre – Farnese Vini
Rabobank
Sky Pro Cycling
Team Garmin-Transitions
Team Katusha
Team Milram
Team Saxo Bank

Pro Continental Teams

BBox Bouygues Telecom
BMC Racing Team
Cervélo TestTeam
Landbouwkrediet
Skil – Shimano
Topsport Vlaanderen – Mercator
Vacansoleil Pro Cycling Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments