fot. Lotto-Soudal

Ekipa EF Education First postanowiła wzmocnić zespół odpowiedzialny za walkę w klasykach. Do ekipy od sezonu 2020 dołączy Jens Keukeleire.

Doświadczony Belg ostatnie 2 lata spędził w zespole Lotto Soudal. Sezon 2019 nie był jednak dla niego specjalnie udany. Szybki kolarz specjalizujący się w wyścigach jednodniowych nie odniósł bowiem żadnego zwycięstwa, a w najważniejszych dla siebie startach okupował pozycje na początku drugiej dziesiątki. Teraz z odsieczą przyszła ekipa EF Education First, w której może nieco się odrodzić.

Jens będzie kolejną częścią naszego klasykowego składu. Oprócz tego może on być ważną częścią zespołu jeśli chodzi o finisze z peletonu. Obok Kristofera Halvorsena to on będzie bowiem najszybszy. Oprócz tego bardzo brakowało nam zawodnika, który umie odnaleźć się na bocznych wiatrach. Jens z pewnością wypełni tę lukę

– powiedział Jonathan Vaughters.

Dla niespełna 31-letniego kolarza sezon 2020 będzie już jedenastym w zawodowym peletonie. Być może przyszedł więc czas na osiągnięcie czegoś większego.

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „moja forma jest wyraźnie lepsza”
Następny artykułMichał Paluta: „Zależy mi na zbieraniu doświadczenia”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments