fot. UCI

O możliwościach Remco Evenepoela mówiono już bardzo wiele. Młody Belg z pewnością jest rozważany jako jeden z faworytów do medalu w jeździe indywidualnej na czas, tym bardziej, że jego forma może wszystkich zaskoczyć.

Nazwisko 19-letniego kolarze Deceuninck – Quick Step jest jednym z najczęściej wymawianych w ostatnich dniach w kolarskim światku. Zważając na szerokie grono faworytów środowej czasówki, Belg wcale nie jest bez szans na dobry wynik, o czym już pisaliśmy. Teraz jednak sam zawodnik przyznał, że jest w naprawdę dobrej formie, a trasa mu pasuje…

Myślę, że jestem gotowy, a trasa naprawdę mi odpowiada. Dodatkowo jestem zmotywowany a moja forma jest wyraźnie lepsza od tej sprzed miesiąca. Z pewnością dam z siebie wszystko. Jednocześnie jednak będzie to moja najdłuższa czasówka w karierze. Słyszałem, że 54 kilometry samotnej walki z czasem to dość specyficzna część rzemiosła. Nie jestem jednak zestresowany. Ba, czuję ekscytację jutrzejszym startem

– powiedział Evenepoel.

Bardzo duże znaczenie podczas środowej walki może mieć pogoda. Choć jutro niekoniecznie ma padać, okolice Harrogate pokazały już, że lubią być bardzo kapryśne. To z kolei może pomóc zawodnikom z północy, a takim niewątpliwie jest 19-letni Belg.

Poprzedni artykułYorkshire 2019: Chloe Dygert-Owen znokautowała rywalki!
Następny artykułJens Keukeleire zawodnikiem EF Education First
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments