fot. Lotto-Soudal

Jens Keukeleire i Tiesj Benoot będą liderami drużyny Lotto-Soudal podczas wyścigu Paryż-Roubaix. Ten pierwszy nie boi się już najsilniejszych, zaś drugi mówi o tym, że w jego zasięgu jest miejsce na podium. 

Z dwójki tej bardziej doświadczonym w “Piekle Północy” kolarzem jest Keukeleire, ale Benoot ma za sobą solidną wiosenną kampanię. Był dziewiąty w Ronde van Vlaanderen, piąty w Dwars door Vlaanderen, trzynasty w Gent-Wevelgem, zaś w Strade Bianche, w którym bronił tytułu był piąty.

Moja forma nie będzie problemem, ponieważ wciąż czuję się świeżo. Jeśli uda mi się uniknąć pecha i wszystko pójdzie po mojej myśli, to miejsce na podium jest w moim zasięgu. Być może Ronde van Vlaanderen, dzięki podjazdom, lepiej odpowiada mojej charakterystyce, ale jeśli wyścig będzie naprawdę ciężki, to podziała na moją korzyść. Mógłbym na przykład zaatakować nieco wcześniej i liczyć na konsternację w grupie goniącej, albo też liczę na to, że jakiś mocny zawodnik do mnie dołączy

– powiedział Tiesj Benoot.

W poprzednim roku Benoot zrezygnował ze startu w Paryż-Roubaix, ponieważ chciał odpocząć przed ardeńskimi klasykami. W niedzielę stanie na starcie tego monumentu po raz trzeci w karierze. We wcześniejszych dwóch próbach nie finiszował nawet w pierwszej setce.

Tymczasem dla Jensa Keukeleire’a będzie to już dziesiąty udział w Paryż-Roubaix, a w 2015 roku był szósty. Rodak Tiesja Benoota studiował w ostatnich dniach prognozę pogody, by wiedzieć, z jakiego kierunku będzie wiał wiatr na kluczowych sektorach bruku.

Nie ma wyścigu, w którym doświadczenie odgrywałoby bardziej znaczącą rolę. To będzie mój dziesiąty start, ale wciąż się uczę. W przeciwieństwie do “Flandrii” ścigasz się po tej trasie tylko raz w roku, poza tym, kiedy bruki te są częścią trasy Tour de France. Rekonesans i wyścig sam w sobie są jedynymi momentami, kiedy możesz to poczuć. Czym większe posiadasz doświadczenie, tym lepiej możesz odczytać, jak potoczy się wyścig

– powiedział Jens Keukeleire.

30-latek był jedenasty w Omloop Het Nieuwsblad, siódmy w Kuurne-Bruksela-Kuurne, zaś w E3 BinckBank Classic, Gent-Wevelgem i Dwars door Vlaanderen plasował się w pierwszej piętnastce.

Pełny skład drużyny Lotto-Soudal na wyścig Paryż-Roubaix 2019: Tiesj Benoot, Stan Dewulf, Frederik Frison, Jens Keukeleire, Nikolas Maes, Lawrence Naesen, Brian van Goethem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments