VacansoleilVacansoleil Pro Cycling Team przygotowuje się już do otwarcia sezonu podczas GP d’Ouverture La Marseillaise 31 stycznia.

W 2009 roku Johnny Hoogerland zakończył wyścig na piątym miejscu, a ekipa będzie starać się osiągnąć lepszy rezultat niż w ubiegłym sezonie. Hoogerland może liczyć na silne wsparcie sprinterów  Boruta Bozica oraz Romana Feillu, gdyż w barwach holenderskiej ekipy zobaczymy jeszcze Marco Marcato, Lieuwe Westra, Frederika Veuchelena, Björna Leukemansa oraz młodszego z braci Feillu, Brice`a.

Następnym wyścigiem ekipy Michała Gołasia będzie Etoile de Bessèges 3-7 luty, gdzie w zeszłym roku Leukemans wygrał, a dla zespołu był to pierwszy triumf w 2009 roku. Następnie kolarze pojadą w  Tour of Katar i Oman, podczas gdy inny skład grupy będzie ścigać się w europie na Tour Méditerranéen.

Ostatnie przygotowania do północnych klasyków odbędą się na Volta ao Algarve i Ruta del Sol.

W ostatni weekend lutego pojadą  Nieuwsblad Omloop Het (1.HC) oraz Kuurne-Bruksela-Kuurne i Clasica Almeria.

Dyrektor sportowy ekipy, Hilaire Van Der Schueren jest zadowolony z kalendarza. “W listopadzie indywidualnie rozmawiałem ze wszystkimi zawodnikami na temat swojego indywidualnego kalendarza oraz  ambicji. Jeśli spojrzeć na program na luty wszyscy zawodnicy z pewnością przejadą kilka wyścigów.” – opowiada Van Der Schueren. “Na początku sezonu musimy być pełni ambicji, ponieważ dobry początek wprowadza dobrego ducha do zespołu. “

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments