Kolejne ekipy podają ostateczne składy na rozpoczynające się w sobotę Giro d’Italia. Liderem Liquigas będzie Vincenzo Nibali, trzeci zawodnik zeszłorocznej edycji wyścigu.

W Liquigasie Nibali w górach wspomagany będzie przez czterech kolarzy, a będą to: Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Cristiano Salemo i Sylvester Szmyd. Pozostała czwórka Tiziano Dall’Antonia, Alan Marangoni, Fabio Sabatini i Alessandro Vanotti doskonale znają swoje role na pierwszy z wielkich tourów. Będą pomagać Vincenzo w każdej fazie wyścigu.

Dla Vacansoleil-DCM to pierwszy start w Giro d’Italia. Zespół jest mocno międzynarodowy. Jedynie Johnny Hoogerland jest Holendrem, pozostali kolarze to: Borut Bozic (Słowenia), Matteo Carrara (Włochy), Alberto Ongarato (Włochy), Mirko Selvaggi (Włochy), Michał Gołaś (Polska), Siergiej Łagutin (Uzbekistan), Belkov Maxim (Rosja) i Frederik Veuchelen (Belgia). Dla Polaka to debiut w Giro.

Tiago Machado poprowadzi Team RadioShack we Włoszech. „Wierzymy w Tiago Machado„, powiedział szef zespołu Johan Bruyneel. „Tiago jest jeszcze młody, musi się wiele nauczyć, ale udowodnił już w pierwszym roku w naszym zespole, że ma wszystko, aby osiągać dobre wyniki w trudnych wyścigach etapowych”.

W Omega Pharma-Lotto nie pojedzie żadna z gwiazd zespołu. Andre Greipel przygotowuje się do Tour de France, jego sprinterskie obowiązku przejmie młody, 22-letni Adam Blythe.

Liquigas-Cannondale na Giro d’Italia 2011: Vincenzo Nibali, Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Dall’Antonia Tiziano, Marangoni Alan, Fabio Sabatini, Cristiano Salerno, Sylwester Szmyd i Vanotti Alessandro.

Vacansoleil na Giro d’Italia 2011: Bozic Borut, Matteo Carrara, Alberto Ongarato, Mirko Selvaggi, Michal Golas, Sergey Lagutin, Belkov Maxim, Veuchelen Frederik i Johnny Hoogerland.

RadioShack na Giro d’Italia 2011: Fumiyuki Beppu, Manuel Cardoso, Philip Deignan, Robbie Hunter, Tiago Machado, Robbie McEwen, Jarosław Popowicz, Rovny Ivan & Selander Bjørn.

Omega Pharma-Lotto na Giro d’Italia 2011: Jan Bakelants, Blythe Adam, Bart De Clercq, Francis De Greef, Dockx Gert, Kaisen Olivier, Sebastian Lang, Lodewyck Klaas i Veikkanen Jussi.

 

Poprzedni artykułEkipa Geox podała skład na Giro d’Italia 2011
Następny artykułAlessandro Ballan podejrzany o stosowanie dopingu…
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid

Czemu nie ma Maćka Bodnara? 😀