Sylwester Szmyd

Rok 2009 był dla nas szczególny. W dniu 30 marca oficjalnie wystartował serwis naszosie.pl. Przez te dziewięć miesięcy pisaliśmy o wszystkim co ważne w kolarstwie szosowym, byliśmy tam gdzie działo się coś ciekawego m.in. przeprowadziliśmy internetowe relację “na żywo” z 66 Tour de Pologne oraz Wyścigu Dookoła Mazowsza, a liczba czytelników przeszła nasze oczekiwania. Prawie 2 miliony odsłon, to ilość która nas mobilizuje do jeszcze cięższej pracy.

Po pierwszym roku działalności postanowiliśmy podsumować ten kończący się sezon.

Najlepszy zespół:

Columbia-HTC znakomicie zgrana ekipa opierająca swój skład na młodych utalentowanych kolarzach. Ma w swoich szeregach Marka Cavendisha, który wygrał 7 etapów podczas tegorocznej Wielkiej Pętli, a w całym sezonie triumfował aż 23 razy.

Najlepszy polski zespół:

CCC Polsat – Polkowice drużyna, która na naszym krajowym podwórku wygrywa prawie wszystko, a na dodatek w przyszłym sezonie zobaczymy ją w gronie ekip ProContinental. Niestety z braku paszportów biologicznych, CCC Polsat nie zobaczymy podczas Tour de Pologne 2010.

Największe rozczarowanie:

Kolejne wpadki dopingowe „największych” w kolarskim świecie czyli Włochów Davide Rebellina oraz Danilo di Luki.

Największe rozczarowanie w Polsce:

69- to liczba kolarzy, która stanęła na starcie Mistrzostw Polski Elity w Borku Wielkopolskim oraz nie uzyskanie licencji ProContinental przez ekipę Mróz.

Kolarze godni uwagi w sezonie 2010:

Borut Bozic – Słoweniec kolarz ekipy Vacansoleil, może być bardzo groźny podczas sprintów, udowodnił to w tym sezonie wygrywając etap Tour de Pologne, Vuelta a Espana oraz zajmując trzecie miejsce podczas wyścigu Paryż- Tours.

Romain Sicard (Euskaltel-Euskadi) Mistrz Świata U-23.

Brice Felliu (Vacansoleil) zwycięzca etapu na Tour de France.

Polscy kolarze godni uwagi w sezonie 2010:

Maciej Paterski (Liquigas), Jarosław Marycz (SaxoBank), kolarze którzy bardzo dobrymi wynikami we włoskich grupach amatorskich, wdarli się do ProTour. Michał Kwiatkowski, który podpisał kontrakt z zapleczem hiszpańskiej ekipy ProTour, Caisse d’Epargne (Caja Rural)

Najbardziej pamiętny wyścig:

Dauphine Libere – pierwsze zwycięstwo Sylwestra Szmyda w zawodowej karierze i to na nie byle gdzie, bo na słynnym Mont Ventoux ! (zobacz to > tutaj)

Najbardziej pamiętny wyścig w Polsce:

Piąty etap Tour de Pologne z finiszem w Krynicy Górskiej, zwycięstwo dla Alessandro Ballana i fantastyczna jazda Marka Rutkiewicza (Polska-BGŻ) oraz Sylwestra Szmyda (Liqiugas).

Największą niespodzianka:

Powrót Lanca Armstronga do zawodowego peletonu, po dwuletniej przerwie w startach.

Największa niespodzianka w Polsce:

Michał Olejnik, nauczyciel języka angielskiego z Bydgoszczy, podczas Mistrzostw Polski w Borku Wielkopolskim dzielny kolarz ucieka przez 257 kilometrów wraz z Łukaszem Bodnarem, Arturem Detko, Wojciechem Kaczmarskim, Piotrem Osińskim, poważnie zagrażając najlepszym kolarzom w Polsce w walce o medale MP.

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
puerto
puerto

a ja jako kibic/zawodnik/sympatyk kolarstwa bardzo dziekuje redakcji za naprawde bardzo szybkie relacje z naszego jak i zagranicznego podwórka kolarskiego i w tym miejscu serdecznie zycze Panstwu sczesliwego nowego roku i aby zaowocowal w same sukcesy

Platon
Platon

Chciałbym podziękować wszystkim redaktorom za ten świetny serwis. Wcześniej informacje zdobywałem na różnych forach teraz regularnie zaglądam tu. Trzymajcie tak dalej !

ASJUREK 71 Łódź
ASJUREK 71 Łódź

W pokonywaniu coraz wyższej poprzeczki podam mankamenty w zakładce MASTERSI tylko z dwóch ostatnich miesięcy.
We wrześniu i październiku odbyło się 13 wyścigów zaliczanych do Challengu 2009.Na stronie podano wyniki jedynie z 5 wyścigów.Następnie.
Mistrzostwa Swiata w St.Johann Austria.Łodzianin i krakowianin-złoty i srebrny puchar w Radwelt Pokal/po raz pierwszy w historii dwa czołowe miejsca dla Polaków/-ani słowa na stronie.
Nieprzekazywanie wyników z zawodów to nie tylko bierność organizatorów ale także konieczność zwiększenia własnej aktywności.
Z tymi życzeniami w Nowym Roku -kolarz senior.

Fabio
Fabio

Dobry serwis… wchodzę do Was codziennie. 3majcie tak dalej!!! Pozdro

Robert
Robert

Wg, mnie portal rewelacyjny, rozwija się, redakcja zdobywa cenne doświadczenie i na pewno się stara, także ode mnie jak najbardziej słowa pochwały i uznania!!! Oby tak dalej!!!

Co do braków, które wytyka poprzednik… Główny ciężar promocji imprez oraz wyników leży po stronie ORGÓW!!! Jeśli impreza dorobi się odpowiedniej rangi, wtedy DOPIERO media zaczną walczyć o daną imprezę. Takie są prawa “rynku medialnego”, to co dla Ciebie drogi Jurku jest oczywiste nie zawsze takie jest dla reszty, nie wszyscy muszą podzielać Twoje zainteresowania i poglądy, nie każdy musi się interesować tym co Ty. Każdy musi walczyć o swoje MASTERSi tak samo, jak dbają tak mają!!! Takim myśleniem jakie Ty prezentujesz to każdy portal jest do BANI bo każdy z nas może zacząć wytykać błędy, niedociągnięcia lub braki takie czy inne, że się nie pisze o tym czy owym!

Portal jest młody, rozwija się więc ja proponuję wspierać – masz takie info to je podeślij, zasugeruj newsa lub go po prostu napisz!!!

Umiesz lepiej, załóż swój portal – dowiesz się ile to kosztuje pracy, czasu, sił i zdrowia!!!

Też wchodzę dziennie, a żeby to raz 😀

Pozdrawiam