Foto: Direct Energie

W wieku 32 lat swoją zawodową karierę w roli zawodnika zdecydował się zakończyć Pim Ligthart.

Holender w czasie swojej przygody w kolarskim peletonie reprezentował, takie drużyny jak, między innymi: Vacansoleil – DCM (2010 – 2013) i Lotto Soudal (2014 – 2016). Natomiast ostatnie cztery sezony Pim Ligthart spędził w ekipach na poziomie prokontynentalnym. W latach 2017 – 2018 reprezentował on barwy zespołu Roompot – Nederlandse Loterij. Przez ostatnie dwa sezony 32-latek ścigał się we francuskim zespole Team Total Direct Energie.

W czasie swojej kariery Ligthart odniósł w sumie sześć zwycięstw. Do jego najważniejszych triumfów bez wątpienia należy mistrzostwo kraju w wyścigu ze startu wspólnego w 2011 roku. Holender wygrywał, również takie klasyki, jak Grand Prix Cycliste la Marseillaise oraz Ronde van Drenthe. Ostatnim wyścigiem, w którym Pim Ligthart startował była hiszpańska Vuelta, z której 32-latek wycofał się na piętnastym etapie.

Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnąłem i nie byłoby to możliwe bez pomocy wielu osób, które były wokół mnie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili mi czas i energię, a pozwoliło mi to podążać za moimi marzeniami

– napisał w mediach społecznościowych Ligthart.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments