Holenderska ekipa Vacansoleil wysyła swoich najlepszych kolarzy na 68. edycję Tour de Pologne UCI World Tour. Obok Włochów Matteo Carrary i Marco Marcato, pojawi się m.in. Belg Stijn Devlder. Nie zabraknie również Polaka Michała Gołasia.

Matteo Carrara to 17. kolarz tegorocznego Giro d’Italia i 11. Paryż-Nicea. 32-letni Włoch bardzo dobrze jeździ w pagórkowatym terenie i na pewno jest uważany za jednego z pretendentów do zwycięstwa w Tour de Pologne. Marco Marcato pamiętamy głównie z ubiegłorocznego finiszu w Cieszynie. Włoch pomylił tam ilość okrążeń i myślał, że wygrał etap, gdy do końca była jeszcze jedna runda.

Faworytem w sprinterskich pojedynkach będzie Francuz Romain Feillu. Startował on w Tour de France, gdzie wycofał się w połowie wyścigu. Na etapach kończących się finiszem z peletonu pięciokrotnie meldował się w czołowej szóstce. Wspierać go będzie z pewnością nasz rodak Michał Gołaś, który otrzyma również wolną rękę na cięższych etapach i na pewno ujrzymy go w wielu akcjach zaczepnych.

Jedną z największych gwiazd Tour de Pologne będzie Stijn Devolder. Dwukrotny mistrz Belgii w wyścigu ze startu wspólnego i na czas nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Wszyscy czekają na odrodzenie się Belga, który w przeszłości wygrywał dwukrotnie wyścig Dookoła Flandrii oraz etapówki, takie jak: Volta ao Algarve, Tour of Belgium, Tour of Austria czy Three Days of De Panne.

Do startu w naszym narodowym Tourze ekipa Vacansoleil desygnowała również nadzieje holenderskiego kolarstwa Wouta Poelsa i Martijna Keizera. Pojawi się także mistrz Uzbekistanu Siergiej Łagutin.

Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments