Cadel EvansSzosowy Mistrz Świata, Cadel Evans potwierdził, że Giro d’Italia zostanie umieszczone w jego terminarzu wyścigów na następny sezon. Cel numer jeden to Tour de France.

Evans weźmie udział we włoskim wyścigu po raz pierwszy od jego jedynego startu w Giro w 2002 roku. Dla włoskiej gazety Gazzetta dello Sport Evans powiedział, że jego cel numer jeden to Tour de France, lecz  powróci teraz do słonecznej Italii, ponieważ zwycięstwo w tym wyścigu cały czas chodzi mu po głowie.

„W ostatnich latach swoją uwagę poświęcałem wyłącznie na Tour, ale teraz myślę, że jestem w stanie rywalizować w obu tych wyścigach na jak najwyższym poziomie”.

Evans powróci na włoskie trasy z nowym zespołem BMC, który nie ma jeszcze zapewnionego udziału w przyszłorocznej edycji Wielkiej Pętli, lecz ma zapewniony start w wyścigu dookoła Włoch.

Ubiegłoroczny zwycięzca Tour de France, Alberto Contador oraz ekipa RadioShack z Lancem Armstrongiem na czele, potwierdziły już udział w  Giro. Evans będzie mógł już wcześniej zmierzyć się twarzą w twarz wraz z Armstrongiem podczas styczniowego Tour Down Under. Jak dotąd obaj zawodnicy otwierają swój sezon podczas styczniowej imprezy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments