Alejandro ValverdeAlejandro Valverde ogłosił program wyścigów w sezonie 2010, które mają przygotować go do jak najlepszego występu podczas lipcowego Tour de France.

Valverde ogłosił, że jego sezon skupi się wokół francuskiej Wielkiej Pętli i że będzie miał okazję pościgać się ze swoimi najgroźniejszymi rywalami, Lancem Armstrongiem (RadioShack) i Cadelem Evansem (BMC Racing Team) podczas wyścigu Tour Down Under który rozpocznie się w Adelajdzie (17-24 styczeń).

Po wyścigu w Australii, Valverde wystąpi w Paryż-Nicea ( 7-14 marzec), Volta a Catalunya (22-28 marca), Amstel Gold Race (18 kwietnia), Fleche Wallonne (21 kwietnia) i Liège -Bastogne-Liège (25 kwietnia). Następnie Valverde zrobi sobie krótką przerwę, przed próbą wygrania po raz trzeci z rzędu wyścigu Dauphiné Libéré, (Hiszpan wygrał ten wyścig w 2008 jak i w 2009 roku). Jego ostatnim sprawdzianem formy przed Tour de France, będą mistrzostwa Hiszpanii.

Mimo odejścia kluczowych pomocników Valverde, Daniela Moreno (Silence-Lotto), Oscara Pereiro (Astana) i Joaquina Rodrigueza (Katusha), Hiszpan jest przekonany, że będzie miał silny skład na Tour. Maurizo Bruseghin, Christophe Moreau i Mauricio Soler to największe wzmocnienia Caisse d’Epargne na sezon 2010.

Mamy świetny zespół, podobnie jak w zeszłym roku, lecz straciliśmy kilku dobrych zawodników“, powiedział dla hiszpańskiego dziennika Marca.” Jest jednak zakontraktowanych kilku nowych świetnych kolarzy i będzie to silny zespół.

Ponadto Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu poinformował, że ustalił terminy rozpraw w sprawie afer dopingowych związanych z udziałem Valverde, jedna rozprawa odbędzie się w styczniu, a druga w marcu.

Plan startowy Alejandro Valverde do lipca 2010:

19-24 styczeń: Tour Down Under
10-14 luty: Tour Méditerranéen
7-14 marzec: Paryż – Nicea
22-28 marzec: Volta Catalunya
3 kwiecień: GP Miguel Indurain
5-10 kwiecień: Vuelta al País Vasco
18 kwiecień: Amstel Gold Race
21 kwiecień: Fleche Walonne
25 kwiecień: Liege-Bastogne-Liege
6-13 czerwiec: Dauphiné Liberé
koniec czerwca: Mistrzostwa Hiszpanii
3-25 lipiec: Tour de France

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments