fot. Deceuninck-Quick Step

Wyścig Cadela Evansa wróci do kalendarza UCI World Tour już w 2023 roku – taką informację można znaleźć choćby na social mediach byłego australijskiego zawodnika.

To kolejna dobra wiadomość, która spłynęła w ostatnim czasie z antypodów. Nieco wcześniej organizatorzy Santos Tour Down Under zakomunikowali bowiem, że ich wyścig zostanie, tak samo jak przed pandemią, zorganizowany w drugiej połowie stycznia (dokładniej 17-22 stycznia).

Sześć dni po jego zakończeniu odbędzie się Cadel Evans Great Ocean Race dla kobiet (sobota), dzień po którym zostanie rozegrany wyścig dla mężczyzn (niedziela). Swoje pięć minut będą mieli również amatorzy, którzy swój start – TAC People’s Ride będą mieli tego samego dnia, co panie. Wyścig zdołał już zapowiedzieć Cadel Evans – zwycięzca Tour de France z 2011 roku.

Ostatnimi jak na razie zwycięzcami tego wyścigu wśród zawodowców są: Liane Lippert wśród kobiet i Dries Devenyns wśród mężczyzn. Obojgu o obronę tytułu nie będzie łatwo, ponieważ oba wyścigi, tak samo jak poprzednio, będą częścią kalendarza World Tour.

Poprzedni artykułDavide Rebellin zakończy swoją karierę po Veneto Classic
Następny artykułJohn Lelangue dołącza do Lang Team i Tour de Pologne UCI World Tour
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments