Maciej BodnarPechowo rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu kolarz grupy Liquigas, Maciej Bodnar. Mistrz Polski elity w jeździe indywidualnej na czas, wracając z treningu przewrócił się przy dużej szybkości, doznając poważnego złamania obojczyka. Do wypadku doszło w Hiszpanii.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Benicasin pod Walencją – Pod koniec zjazdu przy dużej prędkości „podcięło” mi przednie koło i przewróciłem się tuż przy wjeździe na rondo. Upadłem na bok i „lecąc” po asfalcie zatrzymałem się kilka metrów dalej na krawężniku, niefortunnie uderzając ramieniem właśnie w ten krawężnik – relacjonuje Maciej Bodnar.

Obok licznych obtarć na całym ciele w tym twarzy, Maciej Bodnar doznał poważnego złamania obojczyka w dwóch miejscach. Kilka lat temu polski kolarz leczył już podobną kontuzję. – Bezpośrednio po wypadku zostałem przewieziony do szpitala, skąd jutro zostanę przetransportowany do Włoch a w piątek poddany operacji złamanego obojczyka. 23 grudnia po ciężkich treningach miałem wracać do domu a w tej sytuacji wrócę „połamany”. W planach miałem też bardzo ważny start w klasyku Milan – San Remo, ale mam nadzieję, że do tego czasu będę już zdrów – dodaje zawodnik grupy Liquigas.

Maciej Bodnar jest jednym z pięciu polskich kolarzy, będących w składzie zespołów cyklu Pro Tour, zwanego kolarską „Ligą Mistrzów”. Wraz z dwoma rodakami Sylwestrem Szmydem i Maciejem Paterskim reprezentuje włoską grupę Liquigas.

Nadesłał: Paweł Krygier – dziękujemy

Foto: Andrzej Dyszyński

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
sztywnyjakszosowka
sztywnyjakszosowka

Maciek trzymaj się , wracaj do zdrowia . Dasz rade!!!