robbie-mcewen3Tęczowa koszulka na ojczystej ziemi, jest celem numer jeden dla 37 – letniego kolarza z Australii.

Biorąc pod uwagę srebrny medal w Zolder siedem lat temu, Robbie McEwen ma nadzieję, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo. Doświadczony Australijczyk uległ poważnej kontuzji podczas wypadku w Tour de Belgique w maju, który praktycznie uniemożliwił mu występy w sezonie 2009.

Chciałbym zacząć sezon od dobrego występu w styczniowym Tour Down Under, a następnie powalczyć w  Milan San Remo i Gandava Wevelgem. Następnie chcę przejechać Giro, Tour i Mistrzostwa Świata „, powiedział Cyclingnews.

Stawiam sobie wysoko poprzeczkę, chcę zdobyć tytuł mistrza świata na imprezie, która będzie odbywała się w moim kraju. Miejmy nadzieję, że moja noga wróci do zdrowia i będę mógł poprowadzić drużynę Australii do sukcesu w Geelong.”.

McEwen to jeden z najlepszych sprinterów na świecie, który podczas kilku mistrzostw świata znakomicie się prezentował „Byłem drugi za Mario Cipollinim w Zolder, a następnie 5 w Salzburgu. Byłem blisko dwa razy, więc może teraz się uda.

McEwen jest zadowolony z dotychczasowych przygotowań do sezonu. Pracował na siłowni, jak również wykonywał pewne specjalne ćwiczenia, aby wzmocnić swoje kontuzjowane ścięgna.

Oprócz tytuł mistrza świata, McEwen myśli również o pojedynkach z Markiem Cavendishem, który nie jako odebrał Australijczykowi prymat najlepszego sprintera na świecie.

Pomimo coraz większego wieku kolarza starsza będzie starał się udowodnić podczas Wielkiej Pętli, że nadal jest jednym z najlepszych sprinterów na świecie.

Poprzedni artykułEstoński talent żegna się z ProTour
Następny artykułZaproszenia na Tour de France 2010 – ostra selekcja
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments