Trzykrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej w Tour de France, Robbie McEwen będzie występował w przyszłym sezonie w zespole Pegasus Sport, który stara się o status ProTour w roku 2011.

38-letni Australijczyk opuszcza ekipę Katushy po dwóch sezonach, aby współpracować ze swoim przyjacielem Chrisem Whitem, który naciska aby przekształcić jego obecny zespół Fly V Australia w pierwszy w krajowy zespół ProTour.

Znam Chrisa White już 20 lat i znam wielu obecnych pracowników i zawodników drużyny„,  pisze McEwen w oświadczeniu. „Historia zespołu była budowana głównie na wyścigach w Ameryce Północnej w ciągu ostatnich dwóch lat, teraz chcemy przenieść się do Europy.”

„Zdecydowałem się zrobić ten ruch, bo mam wiele szacunku dla Chrisa. Podobają mi się jego działania, wizja Australijskiego kolarstwa. Wiem że możemy zbudować silny, konkurencyjny zespół i nie mogę się już doczekać nowego, mojego 17 sezonu w zawodowym peletonie.”

McEwen obiecał również, że w pełni będzie wywiązywał się ze swojej obecnej umowy z ekipą Katusha. „Bardzo dobrze oceniam ostatnie dwa sezony z  Katuszą. Obiecuję że do końca swojego kontraktu będę dawał z siebie 100 procent na każdym wyścigu.”

Poprzedni artykułZapowiedź 12 etapu Vuelta a Espana 2010
Następny artykułHat-trick Marka Cavendisha
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments