Robbie McEwen zadebiutował w nowym stroju ekipy RadioShack, obowiązującym w 2011 roku. Australijczyk startował w amatorskiej imprezie Daniel Bennett Memorial, na Gold Coast w swojej ojczyźnie.

Były zawodnik Katushy, który odszedł z Pegasus Sport, po tym jak zespołowi nie udało się uzyskać statusu ProTeam oraz Pro Continental, ścigał się w nowych barwach i nowym rowerze marki Trek.

38-latek podpisał kontrakt z zespołem Lance`a Armstronga w ostatniej chwili i będzie chciał wzmocnić zespół podczas masowych sprintów.

McEwen ściga się w serii Criterium Bay, której kolejny wyścig już jutro. Będzie traktował ją jako przygotowanie do mistrzostw kraju i Tour Down Under, które odbywają się w tym miesiącu. Nie był on jedynym zawodowcem, który ściga się w amatorskiej imprezie. Pierwszy wyścig wygrał Jonathan Cantwell, pokonując Ryana MacAnally i Jesse`ego Kerrisona.

Wyścig był nękany przez złą pogodą, ale mimo warunków organizatorzy byli w stanie wyciągnąć tłumy kibiców na trasę, jak również ściągnąć wysokiej klasy zawodników.

Foto: www.cyclingtim.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments