chris horner10. etap Vuelta a Espana wygrał Chris Horner (Radioshack) obejmując jednocześnie prowadzenie w wyścigu. Bardzo dobrze jechał Tomasz Marczyński, który uciekał, a potem zaatakował przez jakiś czas samotnie wspinając się na metę.

Ostatni etap wyścigu Vuelta a Espana przed pierwszym dniem odpoczynku miał liczyć 186,8 km, ale został skrócony o około 20 km. Prowadził z Torredelcampo do Guejar Sierra. Alto Hazallanas. Największe trudności czekały na kolarzy w końcówce etapu (premia górska pierwszej kategorii oraz finisz na podjeździe kategorii specjalnej). Średnie nachylenie finałowej wspinaczki wynosiło 5%, ale po drodze dwukrotnie sięgało aż 18%. Podjazd ten liczył 15, 8 km.

Na dojeździe do startu ostrego wydarzyła się kraksa, w wyniku której wycofało się kilku kolarzy, m.in.: Bart De Clercq (Lotto-Belisol), Guillaume Boivin (Cannondale) oraz Alberto Losada (Katusha). W wyścigu nie jadą już także Thomas De Gendt (Vacansoleil) oraz Andrew Fenn (Omega Pharma), którzy zostali zdyskwalifikowani.

Wcześniej, oprócz dwóch trudnych podjazdów rozegrano dwie lotne premie, które zostały ustalone w bliskiej odległości. Pierwszą z nich wygrał Juan Antonio Flecha, natomiast drugą Tomasz Marczyński. Warto jednak podkreślić, że ich zwycięzcami byli kolarze z ucieczki, którzy nie walczyli ze sobą, by zbierać punkty do klasyfikacji punktowej.

W ucieczkę dnia zabrało się dwóch Polaków: Tomasz Marczyński (Vacansoleil) oraz Maciej Paterski (Cannondale). Oprócz nich jechali: Diego Ulissi (Lampre-Merida), Gianni Meersman (Omega Pharma), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil), Georg Preidler (Argos-Shimano), Stef Klement (Belkin), Martin Kohler (BMC), Nico Sijmens (Cofidis) oraz Juan Jose Oroz (Euskaltel). I to właśnie Polak z Vacansoleil, który miał 7 minut i 47 sekund straty do lidera był stanowił dla Katushy największe zagrożenie.

Na podjeździe pod Alto de Monachil (pierwsza kategoria, średnie nachylenie 7,7 %) zaatakował Marczyński, do którego za chwilę dołączył Diego Ulissi. Jednak potem Polak tracił kontakt z kolarzem Lampre i ostatecznie przez premię górską przejechał jako drugi. Przez bardzo dużą część podjazdu mocne tempo na czele mocno uszczuplonego peletonu nadawał Sylwester Szmyd (Movistar).

Podjazd pod Alto Hazallanas na czele peletonu rozpoczął Tomasz Marczyński i Georg Preidler. 14 km przed metą dwójka ta miała półtorej minuty przewagi. Po chwili dołączył do nich Ulissi, który stracił nieco na zjazdach. Bardzo dobrze spisywał się Tomasz Marczyński, który w pewnym momencie opuścił swoich towarzyszy i samotnie udał się pod szczyt, jednak na 5 km przed metą został doścignięty.

Na ostatnich kilometrach zaatakował Chris Horner (Radioshack). Za jego plecami najlepiej wyglądali: Basso, Nibali oraz Rodriguez. W grupce tej współtowarzyszy “naciągał” Nibali, ale nie zdołał odjechać. Z kolei Amerykanin z Radioshack  jechał bardzo mocno powiększając swoją przewagę.

Nibali 2 km przed metą spróbował ataku po raz drugi i zostawił kolegów. Zwycięzca Giro d`Italia 2013 gonił Hornera, ale Amerykanin miał na ostatnim kilometrze 50 sekund przewagi i to on został zwycięzcą etapu.

Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) do mety dotarł jako 10.

Wyniki etapu:

1 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 4:30:22
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:48
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:02
4 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
7 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:01:10
8 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:25
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
10 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:01:52
11 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:22
12 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
13 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
15 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:02:48
16 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
18 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:03:07
19 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
20 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
21 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:03:28
22 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:03:45
23 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
24 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:52
25 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:58
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:08
28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:04:28
29 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:05:00
30 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
31 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
32 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:05:04
33 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:26
34 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:07:02
35 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:09:07
36 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:15
37 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:09:21
38 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:09:39
39 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
40 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
41 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:09:50
42 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:26
43 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:10:38
44 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
45 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:11:13
46 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:37
47 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
48 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:13:52
49 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:14:47
50 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:15:39
51 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
52 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
54 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
55 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
56 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:17:09
57 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:18:13
58 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:19:35
59 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
60 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
61 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:20:27
62 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
63 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
64 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
65 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
66 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
67 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
68 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
69 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
71 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
73 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
74 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
75 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
76 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
77 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
78 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
80 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
81 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
82 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
83 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
84 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
85 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
86 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
87 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
88 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
89 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
90 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
91 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
92 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
93 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
94 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
95 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
96 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
97 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
98 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
99 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
100 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:21:10
101 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
102 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
103 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:22:04
104 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
105 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
106 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
107 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
108 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
109 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:22:38
110 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:23:31
111 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:23:33
112 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:23:38
113 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:23:59
114 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
115 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:24:15
116 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:24:27
117 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:24:29
118 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:25:17
119 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:25:24
120 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
121 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
124 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
125 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
126 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:26:03
127 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
128 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:26:36
129 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:27:06
130 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
131 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:27:08
132 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
133 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
134 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
135 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
136 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
137 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
138 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
139 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:28:17
140 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
141 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:29:49
142 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
143 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
144 Laurent Mangel (Fra) FDJ
145 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
146 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
147 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
148 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
149 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
150 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
151 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
152 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
153 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
154 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
155 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
156 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
157 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
158 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
159 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
160 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
161 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
162 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
163 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
164 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
166 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
167 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
168 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
169 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
170 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
171 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
172 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
173 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
174 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
175 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
176 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
177 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
178 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
179 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
180 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
181 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
182 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
183 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
184 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
185 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
186 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
187 Luca Paolini (Ita) Katusha
188 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural 0:32:36
DSQ Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
DSQ Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
DNF Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
DNF Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
DNF Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 10 etapie:

1 (5) HORNER Chris RadioShack – Leopard 40:29:14
2 (3) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 0:43
3 (2) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 0:53
4 (4) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 1:02
5 (6) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 1:40
6 (1) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 2:04
7 (11) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 2:20
8 (18) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 3:11
9 (12) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 3:16
10 (15) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 3:28
11 (7) KONIG Leopold Team NetApp – Endura 3:58
12 (13) CAPECCHI Eros Movistar Team 4:09
13 (10) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 4:35
14 (14) KANGERT Tanel Astana Pro Team 4:42
15 (9) URAN Rigoberto Sky Procycling 5:12
16 (17) TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 6:05
17 (29) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 6:33
18 (27) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,
19 (28) NERZ Dominik BMC Racing Team 6:36
20 (30) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 6:39
21 (34) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 7:01
22 (16) SCARPONI Michele Lampre – Merida 7:04
23 (22) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 7:08
24 (26) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 7:29
25 (32) PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura 7:45
26 (21) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 8:13
27 (33) ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 8:22
28 (31) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 9:29
29 (23) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 10:20
30 (38) CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA 11:06
31 (37) BAGOT Yohan Cofidis Solutions Crédits 11:09
32 (39) MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM 12:26
33 (40) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 12:36
34 (24) DE LA CRUZ MELGAREJO David Team NetApp – Endura 13:11
35 (8) ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 21:19
36 (25) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 23:57
37 (46) ULISSI Diego Lampre – Merida 25:19
38 (48) CARUSO Giampaolo Katusha Team 25:29
39 (35) MORENO BAZAN Javier Movistar Team 26:32
40 (19) BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 27:37
41 (54) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 29:51
42 (61) FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 30:04
43 (36) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 30:40
44 (41) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 31:33
45 (42) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 31:50
46 (51) SZMYD Sylwester Movistar Team 32:14
47 (55) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 34:53
48 (60) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 35:42
49 (44) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 35:52
50 (45) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 35:58
51 (47) SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 36:15
52 (49) GUSEV Vladimir Katusha Team 36:37
53 (59) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 39:20
54 (57) HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura 40:02
55 (52) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 40:52
56 (53) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 41:02
57 (43) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 42:34
58 (72) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 43:08
59 (76) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 43:16
60 (58) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 43:43
61 (64) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 43:48
62 (67) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 45:05
63 (63) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 45:44
64 (85) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 46:06
65 (50) MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 46:11
66 (56) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 46:16
67 (62) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 47:59
68 (65) MORI Manuele Lampre – Merida 48:50
69 (78) HERMANS Ben RadioShack – Leopard 49:10
70 (81) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 49:13
71 (68) BERARD Julien AG2R La Mondiale 50:09
72 (80) CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 51:10
73 (83) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 51:18
74 (96) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 53:11
75 (75) VOSS Paul Team NetApp – Endura 53:17
76 (73) VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team 53:49
77 (79) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 54:56
78 (71) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 57:54
79 (66) VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team 58:25
80 (70) WYSS Danilo BMC Racing Team 1:00:29
81 (89) LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:01:00
82 (86) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 1:02:16
83 (88) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 1:02:18
84 (74) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 1:02:32
85 (69) VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 1:03:16
86 (84) STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 1:03:28
87 (93) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:03:59
88 (98) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 1:04:13
89 (99) CATALDO Dario Sky Procycling 1:04:52
90 (82) HOWES Alex Garmin – Sharp 1:05:33
91 (109) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 1:07:22
92 (123) KOHLER Martin BMC Racing Team 1:08:32
93 (91) JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 1:08:49
94 (94) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 1:09:17
95 (87) GILBERT Philippe BMC Racing Team 1:09:24
96 (105) ZEITS Andrey Astana Pro Team 1:09:45
97 (107) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 1:10:20
98 (102) STORTONI Simone Lampre – Merida 1:10:28
99 (106) VEIKKANEN Jussi Equipe Cycliste FDJ.fr 1:10:32
100 (90) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 1:11:16
101 (92) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 1:11:22
102 (97) KNEES Christian Sky Procycling 1:11:28
103 (108) CLARKE Simon Orica GreenEDGE 1:11:46
104 (95) VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 1:13:44
105 (103) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 1:14:27
106 (101) TANNER David Belkin Pro Cycling Team 1:14:50
107 (112) KIRYIENKA Vasil Sky Procycling 1:15:13
108 (100) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 1:15:15
109 (114) LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 1:15:52
110 (115) RAST Gregory RadioShack – Leopard 1:15:57
111 (116) MEIER Christian Orica GreenEDGE 1:16:17
112 (117) GARCIA FERNANDEZ Marcos Caja Rural-Seguros RGA 1:17:30
113 (110) BARTA Jan Team NetApp – Endura 1:17:52
114 (119) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 1:18:01
115 (111) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 1:18:15
116 (121) CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura 1:18:17
117 (104) PAOLINI Luca Katusha Team 1:19:03
118 (124) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 1:19:25
119 (150) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 1:20:05
120 (128) VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team 1:20:48
121 (126) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 1:21:30
122 (113) CHAINEL Steve AG2R La Mondiale 1:23:07
123 (135) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 1:23:57
124 (118) MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step 1:24:25
125 (133) INTXAUSTI Benat Movistar Team 1:24:33
126 (138) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 1:25:19
127 (130) PINOTTI Marco BMC Racing Team 1:25:26
128 (129) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 1:25:47
129 (139) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 1:25:59
130 (132) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ.fr 1:26:06
131 (141) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 1:26:27
132 (145) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team 1:26:56
133 (120) SCHORN Daniel Team NetApp – Endura 1:27:26
134 (134) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 1:27:40
135 (144) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 1:28:25
136 (125) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 1:29:10
137 (127) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 1:29:39
138 (152) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 1:30:17
139 (160) VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 1:31:17
140 (155) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team 1:32:26
141 (149) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA 1:32:39
142 (161) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 1:34:10
143 (136) POELS Wout Vacansoleil – DCM 1:34:26
144 (148) DODI Luca Lampre – Merida 1:34:30
145 (137) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 1:34:31
146 (140) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 1:35:44
147 (142) COOKE Baden Orica GreenEDGE 1:36:00
148 (143) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 1:36:02
149 (165) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,
150 (146) GERRANS Simon Orica GreenEDGE 1:36:23
151 (147) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 1:36:27
152 (158) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 1:37:27
153 (154) WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 1:38:17
154 (151) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 1:39:28
155 (153) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 1:39:53
156 (156) ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida 1:41:39
157 (157) DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE 1:41:51
158 (159) POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 1:42:08
159 (180) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 1:42:37
160 (164) DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura 1:42:40
161 (162) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 1:43:44
162 (173) PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA 1:44:04
163 (163) ROWE Luke Sky Procycling 1:44:58
164 (170) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 1:45:09
165 (172) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 1:45:18
166 (168) HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team 1:46:15
167 (166) LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 1:46:23
168 (167) COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 1:46:33
169 (169) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 1:47:56
170 (181) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 1:48:19
171 (187) WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 1:49:11
172 (174) ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 1:49:47
173 (177) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 1:50:33
174 (175) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 1:50:36
175 (176) FAIRLY Caleb Garmin – Sharp 1:50:42
176 (178) HOWARD Leigh Orica GreenEDGE 1:51:20
177 (179) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 1:51:37
178 (182) URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi 1:52:15
179 (183) ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA 1:53:18
180 (184) LANDER Sebastian BMC Racing Team 1:54:30
181 (185) NUYENS Nick Garmin – Sharp 1:55:01
182 (186) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 1:55:52
183 (188) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 1:57:28
184 (189) BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 1:57:52
185 (191) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano 1:58:08
186 (190) GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 2:00:14
187 (193) KREDER Michel Garmin – Sharp 2:05:15
188 (194) BONO Matteo Lampre – Merida 2:10:22

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska