Remy Di GregorioRemy Di Gregorio (Martigues SC – Vivelo) wygrał 3. etap Tour of Bulgaria i założył koszulkę lidera imprezy. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) zajął dziś szóste miejsce.

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu Dookoła Bułgarii, który posiada kategorię 2.2 UCI oznaczał 140 kilometrowy etap z miejscowości Kazalnak do Eleny.  Na mecie jako pierwszy zameldował się były kolarz takich ekip jak: FDJ, Astana oraz Cofidis – Remy Di Gregorio. Francuz powraca po zawieszeniu za podejrzenie stosowania dopingu i obecnie ściga się dla francuskiej drużyny amatorskiej – Martigues SC – Vivelo. Dziś pokonał Bułgara Spasa Gyurova oraz Mikhaylo Kononenkę (Kolss Cycling Team).

Bardzo aktywny na trasie był Piotr Kirpsza. Kolarz BDC MarcPol na etapie był szósty i nadal utrzymuje wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej!

Wyniki 3 etapu Tour of Bulgaria:

1 DI GREGORIO Rémy 8 5 3:14:22
2 GYUROV Spas 5 2 ,,
3 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team 2 1 2:19
4 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team ,,
5 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,
6 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team ,,
7 ROVIRA POUS Jaume ,,
8 HISTROV Stefan Koychev ,,
9 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 4:27
10 BAUHAUS Phil Team Stölting 4:37
11 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
12 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,,
13 APPLEBY Dale ,,
14 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team ,,
15 FOX Will ,,
16 FOUCHE Herman ,,
17 LEZICA Facundo Tusnad Cycling Team ,,
18 MARUKHIN Vitaly ,,
19 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,
20 ZEKAVICA Jovan ,,
21 BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
22 KARATZIOS Georgios SP Tableware ,,
23 BALKAN Serkan ,,
24 GILHAM Kit ,,
25 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,
26 SIPOS Zoltan Tusnad Cycling Team ,,
27 STANKOVIC Marko ,,
28 TESLER Artem ,,
29 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
30 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,,
31 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
32 VOROPAYEV Taras ,,
33 STEFANOVIC Stefan ,,
34 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team ,,
35 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
36 BORISAVLJEVIC Miloš ,,
37 EUSTACHE Cédric ,,
38 BOUGLAS Apostolos SP Tableware ,,
39 DEHMEL Felix Team Stölting ,,
40 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
41 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
42 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,
43 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team ,,
44 SHUMILOV Sergii ,,
45 CHOLAKOV Stanimir ,,
46 IOANNIDIS Nikolaos Etcetera Worldofbike ,,
47 PROLUBNIKOV Kirill ,,
48 BERGER Heinrich ,,
49 KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,
50 KEUSER Andreas Etcetera Worldofbike ,,
51 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,
52 FABIO Jérémy ,,
53 MIQUEL Thomas ,,
54 ALEKSIEV Aleksandar ,,
55 IVANOV Nikolay ,,
56 KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
57 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
58 SUCHEV Mario ,,
59 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,,
60 KOGUT Volodymyr ,,
61 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
62 NEDEV Svetoslav ,,
63 KOEP Thomas Team Stölting ,,
64 IVANOV Borislav ,,
65 MUTLU Mert ,,
66 BALINSKY Pavlin ,,
67 LLOYD Rhys ,,
68 GEBAUER Tim Team Stölting ,,
69 ZEMLYAKOV Oleg ,,
70 DIMOV Plamen ,,
71 SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team ,,
72 BALEV Evgeni ,,
73 HASANOVIC Esad ,,
74 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team ,,
75 KAZSA Gabor ,,
76 JIMENEZ Eduardo ,,
77 LOBOV Oleksandr ,,
78 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
79 GEORGIEV Georgi ,,
80 MOROZOV Roman ,,
81 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
82 SHCHEDOV Vitaliy ,,
83 MAGER Christian Team Stölting ,,
84 DANILOVIC Marko ,,
85 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,
86 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 4:51
87 VLASSENKO Sergey 5:07
88 EGNER Arne Team Stölting 4:37
89 HASTA Gökhan 10:33
90 BARTLETT Chris 17:19
91 OPREA Lucian 19:30
92 CROITOR Vadimir ,,
93 ANDREEV Yordan ,,
94 HUSEYNZADEH Siraj Synergy Baku Cycling Project ,,
95 SZABO Norbert ,,
96 PETKOV Georgi ,,
97 ILTIFATLI Aykhan ,,
98 PETKOV Stoyan ,,
99 VRABII Andrei ,,
100 GYUROV Borislav ,,
101 COMAN Bogdan ,,
102 PETROVSKI Stefan ,,
103 YUZEIN Shevki ,,
104 WOLTERS George ,,
105 PETROV Petar ,,
106 KOZOMARA Nikola ,,
107 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,
108 MARIC Dejan ,,
109 ZARALIEV Stanislav ,,
110 BRAICOV Iulian ,,
111 ROBOV Momchil ,,
112 GRASHEV Martin ,,
113 MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun Etcetera Worldofbike ,,
114 STAMENOV Tsvetan ,,
115 VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team ,,
116 ORR Robert ,,
117 BARTH Marcel Thuringer Energie Team ,,
118 KLEPIKOV Illya ISD Continental Team ,,
119 MANKOV Slaveiko ,,
120 RADOSLAVOV Kiril ,,
121 OSUNA MONTES Román

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 (22) DI GREGORIO Rémy 4 7:21:30
2 (42) GYUROV Spas 0:04
3 (6) KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team 2:25
4 (36) KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team ,,
5 (34) BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 2:29
6 (48) ROVIRA POUS Jaume ,,
7 (66) HISTROV Stefan Koychev ,,
8 (61) DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,
9 (10) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 4:37
10 (1) BAUHAUS Phil Team Stölting 4:39
11 (3) BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team ,,
12 (9) SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 4:47
13 (5) FOUCHE Herman ,,
14 (24) APPLEBY Dale ,,
15 (19) SIPOS Zoltan Tusnad Cycling Team ,,
16 (14) TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,
17 (26) GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
18 (4) BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
19 (7) TESLER Artem ,,
20 (17) MARUKHIN Vitaly ,,
21 (12) KARATZIOS Georgios SP Tableware ,,
22 (18) GILHAM Kit ,,
23 (16) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
24 (27) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
25 (8) ALEKSIEV Aleksandar ,,
26 (38) BOUGLAS Apostolos SP Tableware ,,
27 (40) BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team ,,
28 (28) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,
29 (23) KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,
30 (11) CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,,
31 (30) EUSTACHE Cédric ,,
32 (15) PROLUBNIKOV Kirill ,,
33 (21) KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team ,,
34 (31) KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,,
35 (45) LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team ,,
36 (29) BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
37 (39) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
38 (54) LEZICA Facundo Tusnad Cycling Team ,,
39 (52) BORISAVLJEVIC Miloš ,,
40 (25) SHUMILOV Sergii ,,
41 (71) BALKAN Serkan ,,
42 (33) DIMOV Plamen ,,
43 (50) KOGUT Volodymyr ,,
44 (53) KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
45 (37) IOANNIDIS Nikolaos Etcetera Worldofbike ,,
46 (44) STEFANOVIC Stefan ,,
47 (32) GEBAUER Tim Team Stölting ,,
48 (51) FABIO Jérémy ,,
49 (35) RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
50 (56) DEHMEL Felix Team Stölting ,,
51 (64) IVANOV Nikolay ,,
52 (60) BERGER Heinrich ,,
53 (46) KOEP Thomas Team Stölting ,,
54 (67) BALEV Evgeni ,,
55 (59) SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
56 (43) IVANOV Borislav ,,
57 (49) ZEMLYAKOV Oleg ,,
58 (63) MUTLU Mert ,,
59 (69) KEUSER Andreas Etcetera Worldofbike ,,
60 (68) GEORGIEV Georgi ,,
61 (73) MIQUEL Thomas ,,
62 (65) JIMENEZ Eduardo ,,
63 (72) LLOYD Rhys ,,
64 (62) SHCHEDOV Vitaliy ,,
65 (58) MAGER Christian Team Stölting ,,
66 (2) STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 4:57
67 (76) ZEKAVICA Jovan 5:49
68 (90) FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,
69 (80) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
70 (91) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,
71 (81) KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
72 (77) SUCHEV Mario ,,
73 (87) LOBOV Oleksandr ,,
74 (88) CHOLAKOV Stanimir ,,
75 (79) BALINSKY Pavlin ,,
76 (85) VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
77 (93) SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team ,,
78 (86) NEDEV Svetoslav ,,
79 (94) KAZSA Gabor ,,
80 (95) HASANOVIC Esad ,,
81 (92) MOROZOV Roman ,,
82 (74) VLASSENKO Sergey 6:19
83 (99) FOX Will 9:07
84 (57) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 15:30
85 (70) EGNER Arne Team Stölting ,,
86 (75) STANKOVIC Marko 16:32
87 (84) VOROPAYEV Taras ,,
88 (89) DANILOVIC Marko ,,
89 (20) ROBOV Momchil 19:40
90 (47) OSUNA MONTES Román ,,
91 (55) KLEPIKOV Illya ISD Continental Team ,,
92 (41) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,
93 (78) PETROV Petar 20:42
94 (13) HASTA Gökhan 21:26
95 (96) COMAN Bogdan 24:00
96 (104) BARTLETT Chris 25:06
97 (103) ORR Robert 27:17
98 (82) MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun Etcetera Worldofbike 31:25
99 (83) ZARALIEV Stanislav ,,
100 (100) PETROVSKI Stefan 34:43
101 (97) GRASHEV Martin ,,
102 (98) RADOSLAVOV Kiril ,,
103 (102) PETKOV Georgi 38:00
104 (105) BARTH Marcel Thuringer Energie Team ,,
105 (106) HUSEYNZADEH Siraj Synergy Baku Cycling Project 38:42
106 (107) VRABII Andrei ,,
107 (112) STAMENOV Tsvetan ,,
108 (111) CROITOR Vadimir 38:44
109 (113) ANDREEV Yordan ,,
110 (109) GYUROV Borislav ,,
111 (110) BRAICOV Iulian ,,
112 (117) PETKOV Stoyan ,,
113 (114) WOLTERS George ,,
114 (115) YUZEIN Shevki ,,
115 (120) MARIC Dejan ,,
116 (118) KOZOMARA Nikola ,,
117 (116) VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team ,,
118 (108) OPREA Lucian 38:52
119 (119) MANKOV Slaveiko 40:16
120 (101) ILTIFATLI Aykhan 40:18
121 (122) SZABO Norbert 45:42