Andy SchleckDrużyna Radioshack-Leopard ogłosiła skład na Tour de France. Liderem będzie Andy Schleck, który ostatniego czasu z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Oprócz niego w składzie znaleźli się doświadczeni w wyścigach wieloetapowych zawodnicy tacy, jak Jens Voigt czy Haimar Zubeldia.

Menadżer Radioshack, Luca Guercilena zdaje sobie sprawę z tego, że Schleck nie jest w stanie zająć miejsca na podium w tym wyścigu, ale mimo to zespół powierzył mu rolę lidera: Cieszymy się, że Andy wrócił. Nikt w zespole nie ma wątpliwości co do talentu Andy`ego. Powoli, krok po kroku wraca on do poziomu, którego od niego oczekujemy. Wyścig Tour de Suisse utwierdził nas w przekonaniu, że powinniśmy zaufać mu, obdarzając go rolą lidera tak, aby czuł się potrzebny w naszej drużynie.

Guercilena dodał także, że na Luksemburczyku nie będzie wywierana żadna presja: Po ostatnich dwunastu miesiącach trudno spodziewać się po nim miejsca na podium. Jednak z drugiej strony brak presji może na niego pozytywnie zadziałać i poskutkować dobrym wynikiem.

„Radiowcy” będą mieli w składzie także bardzo doświadczonych kolarzy, czyli Zubeldię, Klodena oraz Monforta, którzy ostatnie występy w Wielkich Tourach kończyli w pierwszej dziesiątce. I to właśnie Haimar Zubeldia ma być asem w rękawie dla Radioshack.

Pełny skład Radioshack-Leopard na Tour de France: Jan Bakelants (Bel), Laurent Didier (Lux), Tony Gallopin (Fra), Markel Irizar (Spa), Andreas Klöden (Ger), Maxime Monfort (Bel), Andy Schleck (Lux), Jens Voigt (Ger) oraz Haimar Zubeldia (Spa).

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
KAMCIO
KAMCIO

No niestety ….. po wpadce dopingowej brata, i Andy jest bez formy
A jeszcze z Contadorem rozstawiali innych kolarzy po kontach.;)
Brak kuracji widać najlepiej na kolarzach tego właśnie pokroju;)