drozdekAgata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) została złotą medalistką juniorek w jeździe indywidualnej na czas! Drugie miejsce Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik), która przegrała o jedną sekundę! Brązowy medal dla Bogumiły Dziuby (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Pierwszą odsłoną Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym rozgrywanych w Sobótce była jazda indywidualna na czas juniorek. Młode adeptki kolarstwa miały do pokonania 16,3 km pętlę: Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice i po ponownym wjeździe do Sobótki przejadą przez ul. Mickiewicza, Garncarską do skrzyżowania przy Sobotelu.

profil juniorki czasówka MP 2013

Pogoda dla kibiców bardzo dobra, ale zawodniczki musiały zmagać się z upałem. Pierwsza na rampie startowej pojawiła się Malwina Nieradka (LKS Trasa Zielona Góra). Na trasę wyjechały 23 juniorki, a jako ostatnia wystartowała jedna z faworytek Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Bardzo dobry czas wykręciła Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik) 25 minut i 19 sekund. Walka o medale wśród juniorek rozegrała się na przestrzeni sekund. Bogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) o setne wyprzedziła Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i zabrała jej medal mistrzostw Polski.

Wszystkie młode panie pogodziła Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która wygrała mistrzostwo Polski o jedną sekundę!!! Gratulujemy.

Pełne wyniki > tutaj

Z Sobótki, Arek Waluga