Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) w Sobótce został dziś mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego!

Najważniejszy wyścig mistrzostw Polski, czyli rywalizacja elity mężczyzn to maratoński dystans 240 kilometrów na 12. rundach wokół Ślęży ze startem i metą w Sobótce. O poranku na Dolnym Śląsku postraszył zawodników deszcz, jednak w porę ciemne chmury zniknęły za horyzontem i punktualnie o 11:30 wyścig ruszył w niemal idealnych warunkach pogodowych.

Od samego startu kolarze polskich grup zawodowych zdradzali olbrzymią chęć do ataków. Już na pierwszej rundzie zawiązła się ucieczka w której znaleźli się: Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Dariusz Batek (Bank BGŻ Team), Kamil Gradek (BDC MarcPol Team) oraz Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink). Wkrótce w pogoń za nimi rzucił się duet Wibatech Brzeg: Jakub Średziński oraz Marcin Wolski. Na około 30 km po starcie podopieczni Tomasza Brożyny tracili do uciekinierów minutę, a peleton 6 minut i 40 sekund.

Wydawało się, że Wolski i Średziński dojdą do pozostałych harcowników na drugim okrążeniu, jednak opadli z sił i wkrótce wrócili do grupy. Na początku piątego okrążenia różnica zmalała do 4 minut i 30 sekund. Grupę prowadził Jarosław Dąborowski (Amore & Vita).

W peletonie nie mógł usiedzieć także Marcin Sapa (BDC MarcPol Team). “Saper” mniej więcej w połowie dystansu doskoczył do czołówki, jednak przewaga oscylowała już tylko w granicach minuty.

Na dwa okrążenia przed kreską w czołówce kręcili: Łukasz Bodnar (Bank BGŻ), Kamil Gradek, Marcin Sapa (BDC MarcPol), Łukasz Owsian, Tomasz Kiendys (CCC Polsat Polkowice) i Artur Detko (Las Vegas Power Energry Drink). 41 sekund za nimi kręciła grupka w której byli: Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), Robert Radosz (BDC MarcPol Team), Michał Podlaski (Bank BGŻ Team), Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) i Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Tuż przed wjazdem na ostatnie okrążenie, obie grupki połączyły się. Na 25 km przed kreską, jedenastka miała ponad minutę w zapasie.  Wjeżdżając na ostatnie okrążenie, na czele byli już tylko: Olejnik, Radosz, Honkisz, Bodnar, Kwiatkowski, Komar.

Po kolejnych kontrach, ostatecznie o medale walczyli: Kwiatkowski, Honkisz i Bodnar. “Kwiatek” w pięknym stylu zaatakował na 150 metrów przed kreską i nie dał cienia szans rywalom! Srebro powędrowało do Honkisza, a brąz do Bodnara. Czwarte miejsca zajął Robert Radosz, a piąte Michał Olejnik.

 

Pełne wyniki tutaj

Andrzej

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz

Brawo Michał Kwiatkowski.Wielki szacunek dla Michała Olejnika.

yorg
yorg

Kwiatkowski WSPANIAŁY!!!!!!

rebe
rebe

Sprawiedliwości stało się zadość i Kwiatek wziął co swoje . Czekałem z nadzieją co zrobi “Klon” , ale jest tylko cieniem fajnego rozwojowego chłopaka sprzed lat i był 56 . Cholerna szkoda .
Piotr rebe Zleliński

yorg
yorg

Wspaniała atmosfera,wspaniałe otoczenie,doskonałe trasy.Sobótka znana ze swych tradycji i sympatii do kolarstwa, od czasów nieodżałowanego śp.Ręgorowicza,powinna być stałym miejscem rozgrywania najważniejszych imprez kolarskich w Polsce,a być może powróci tu, idea rozegrania w Sobótce Mistrzostw Świata.