jakob fuglsangJakob Fuglsang będzie liderem drużyny Astana podczas wyścigu Tour de France. W starcie w Wielkiej Pętli Duńczykowi nie przeszkodziła kraksa, której uległ podczas treningu w ubiegłą niedzielę.

Dyrektor sportowy kazachskiego teamu ma nadzieję, że jego kolarze pozbawieni presji osiągną dobre rezultaty. – Mam nadzieję, że moi kolarze będą czarnymi końmi tego wyścigu. Fuglsang podczas Criterium du Dauphine pokazał, że potrafi dobrze jeździć, oraz że jest do tego dostatecznie zmotywowany. Presja jest wywierana na wielkich faworytach, a my jedziemy tam w silnym składzie i mamy nadzieję na dobrą jazdę – powiedział Dimitry Sedoun.

Wg Sedouna pierwsze roztrzygnięcia w klasyfikacji generalnej będą miały miejsce w końcu pierwszego tygodnia, gdy kolarze wjadą w Pireneje. Jego zespół ma także nadzieję na zwycięstwa etapowe, zwłaszcza podczas wietrznych etapów wzdłuż wybrzeża, a także w trzecim tygodniu.

W składzie drużyny znalazł się także Assan Bazayev, który także uczestniczył w kraksie na Teneryfie. Z kolei na Tour de France nie pojedzie Andrei Grivko – kolejny z pechowców. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że jego start stał pod znakiem zapytania.

Pełny skład Astany na Tour de France 2013: Jakob Fuglsang, Assan Bazayev, Janez Brajkovic, Enrico Gasparotto, Francesco Gavazzi, Andrey Kashechkin, Fredrik Kessiakoff, Alexey Lutsenko oraz Dmitri Muravyev.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments