Scarponi Santaromita RebellinMark Cavendish w Wielkiej Brytanii, Andre Greipel w Niemczech, Peter Sagan w Słowacji. To tylko niektórzy ze zwycięzców krajowych mistrzostw, które dziś odbywały się na całym świecie. We Włoszech brąz wywalczył Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Szwajcaria:

1 SCHAR Michael BMC Racing Team 4:45:27

2 ELMIGER Martin IAM Cycling 0:01

3 KOHLER Martin BMC Racing Team 2:04

Francja:

1 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ 6:04:38

2 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step  ,,

3 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 0:13

Niemcy:

1 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team  5:17:03

2 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

3 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano  ,,

Irlandia:

1 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team

2 LAVERY Philip

3 SHAW Damien

Szwecja:

1 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling

2 PERSSON Petter

3 NILSSON Hakan-Bo

Rosja:

1 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team

2 GUSEV Vladimir Katusha Team

3 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo

Hiszpania:

1 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 5:27:16

2 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 0:02

3 SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team 0:05

Grecja:

1 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi

2 BOUGLAS Georgios SP Tableware

3 BOUGLAS Apostolos SP Tableware

 Holandia:

1 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 6:02:25

2 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 0:02

3 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 0:03

Austria:

1 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon  4:16:41

2 DENIFL Stefan IAM Cycling  0:24

3 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team  ,,

Japonia:

1 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 6:17:31

2 SHIMIZU Miyataka Team Bridgestone Anchor  6:15

3 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team  9:14

Słowacja:

1 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team

2 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek

3 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek

Litwa:

1 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE

2 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka

3 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun

Belgia:

1 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard 100 75 5:46:19

2 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 70 55 0:57

3 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 40 40 0:59

Luksemburg:

1 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 4:14:20

2 SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team  0:44

3 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty  ,,

Wielka Brytania:

1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step

2 STANNARD Ian Sky Procycling

3 MILLAR David Garmin – Sharp

Portugalia:

1 BRANDAO Joni Efapel – Glassdrive 40 15 4:11:38

2 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 30 10 ,,

3 OLIVEIRA Helder OFM – Quinta da Lixa 16 7 0:37

Czechy:

1 BARTA Jan Team NetApp – Endura

2 BINA Martin

3 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer

Dania:

1 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 4:36:00

2 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,

3 FOLSACH Casper Team Trefor

Chorwacja:

1 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard

2 ROGINA Radoslav Adria Mobil

3 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team

Ukraina:

1 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 5:19:12

2 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team  0:17

3 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team  ,,

Włochy:

1 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 6:14:48

2 SCARPONI Michele Lampre – Merida  ,,

3 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice  ,,

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej