Smoleń Gołaś JaniszewskiCzołówka krajowego podwórka,  kontra najlepsi Polscy kolarze ścigający się za granicą. To oznacza tylko jedno – czas na wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Polski w Sobótce!

Trasa:

Aż 240 kilometrów muszą przejechać zawodnicy, którzy w niedzielę na 12. rundach wokół Ślęży będą ścigać się o biało-czerwoną koszulkę mistrza Polski. Start zaplanowano na 11:30. Pagórkowate okrążenie z podjazdem pod Przełęcz Tąpadła pokazało już na tych mistrzostwach, że na mecie powinniśmy spodziewać się mniejszej grupki faworytów. Sprint z dużej grupy jest mało prawdopodobny.

profil wspólnego

Faworyci:

Tytułu z ubiegłego sezonu bronić będzie Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step). “Goły” sygnalizował ostatnio dobrą dyspozycję w Ster ZLM Toer, gdzie zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wraz z nim w Sobótce wystartuje także teoretycznie lepszy Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Zobaczymy więc, jak dwa Michały taktycznie rozegrają ten wyścig i który poświeci się dla drugiego, by biało-czerwona koszulka mistrza Polski pozostała w posiadaniu OPQS.

Walkę na ciężkiej trasie w Sobótce zapowiada także szykujący się do Tour de France Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). Na własnym terenie nieobliczalny będzie Bartosz Huzarski (NetApp Endura), któremu nie dopisywało jednak ostatnio zdrowie, co może przełożyć się na jego dyspozycję. Podjazdy wydają się za krótkie dla Rafała Majki (Team Saxo-Tinkoff) oraz Sylwestra Szmyda (Movistar), ale obaj z pewnością mogą zmienić losy wyścigu. Z dobrej strony podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego i na jeździe indywidualnej na czas pokazał się Karol Domagalski (Caja Rural), który może okazać się czarnym koniem w walce o złoty medal MP.

Przewagę liczebną w stosunku do startujących w mistrzostwach “zagraniczniaków” będą miały polskie ekipy zawodowe startujące w jutrzejszym wyścigu seniorów, czyli Bank BGŻ Team, BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice, Las Vegas Power Energy Drink oraz Wibatech Brzeg.

Lider BGŻ ProLigi i brązowy medalista wyścigu na czas – Mateusz Taciak, również powinien czuć się dobrze na trasie wokół Ślęży. W stajni “pomarańczowych” nie można także zapominać o byłym mistrzu kraju – Jacku Morajko. W szeregach Bank BGŻ Team nie zabraknie duetu Paweł Cieślik oraz Łukasz Bodnar, którzy ostatnio zajęli dwa pierwsze miejsca w MWG. Dodatkowo Zbigniew Szczepkowski może liczyć na byłego mistrza Polski – Mariusza Witeckiego. W dobrej dyspozycji znajduje się także Kamil Gradek (BDC MarcPol). Ubiegłoroczny mistrz Polski orlików na czas, w czwartek podczas czasówki elity zajął bardzo dobre 4. miejsce. Nie zapominajmy także o Pawle Bernasie oraz o “starych lisach”, czyli Robercie Radoszu i Marcinie Sapie, który ostatnio swoją jazdą w Małopolsce zawstydził niektórych “górali”. Liderem Las Vegas Power Energy Drink z pewnością będzie znakomity ostatnio Kamil Zieliński. W takim terenie warto zwrócić także uwagę na duet Wibatech-Brzeg, czyli Krzysztofa Tracza oraz Łukasza Osieckiego.

 

Andrzej

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Teofil
Teofil

a ja się pytam… gdzie jest z tego relacja w tv.

przemonr1
przemonr1

Teofil w zamian masz na tvp sport relację z ekscytujących skandia maratonów