palutaMichał Paluta (LKS POM Strzelce Krajeńskie) został złotym medalistą mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorów. Srebrny medal dla Tobiasza Pawlaka (KTK Kalisz), a brąz dla Mikołaja Gutka (Mayday Team Start Lublin).

Tuż po juniorkach na trasę swojej czasówki wyjechali juniorzy. Ich pętla miała 20 km i była poprowadzona inaczej, niż u rówieśniczek. Start przy hotelu Sobotel, następnie Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki. Później skierują się na Jordanów, wykonają nawrót na skrzyżowaniu do Nasławic i powrócą do Świątnik i przez Przezdrowice wrócą do Sobótki, gdzie ulicą Mickiewicza i Garncarską dojadą do mety pod Sobotelem.

profil juniorzy czasówka MP 2013

Długo na czele utrzymywał się Adam Trudziński (GK Merida Gliwice) z czasem 27 minut i 36 sekund. Wyprzedził go dopiero zawodnik UKS Jedynka Limaro Kórnik, Adam Radzicki. Kolejnym liderem został Patryk Krzywda (KTK Kalisz).

Bardzo mocno pojechał nasz eksportowy zawodnik, Michał Paluta (LKS POM Strzelce Krajeńskie) – 26 minut i 27 sekund. Michała nie zdołał wyprzedzić Gracjan Szeląg (KS Tarnovia Tarnowo Podgórne), który przegrał o 19 sekund.

Kolejna zmiana na wirtualnym podium dzięki dobrej postawie Mikołaja Gutka (Mayday Team Start Lublin), który pokonał Szeląga o dwie sekundy! Jako ostatni wystartował Tobiasz Pawlak (KTK Kalisz), ale nie było dziś mocnych na Palutę, który był bardzo wzruszony swoim zwycięstwem.

Pełne wyniki > tutaj

Z Sobótki, Arek Waluga

Poprzedni artykułMP: Agata Drozdek mistrzynią Polski juniorek w jeździe na czas!
Następny artykułMP: Dwie Kasie mistrzyniami Polski!