Dwaj sprinterzy, jeden z Australii, drugi z Afryki Południowej, Robbie McEwen i Robbie Hunter otrzymali świąteczny prezent i dołączą do ekipy Michała Kwiatkowskiego, Team RadioShack w sezonie 2011. Obaj kolarze znaleźli się na bezrobociu po rozpadnięciu się zespołu Pegasus Sports, kiedy ta nie uzyskała licencji Professional Continental.

McEwen był już wcześniej przymierzany do amerykańskiego zespołu, Johana Bruyneela i Lance`a Armstronga, ponieważ z drużyny odszedł jedyny prawdziwy sprinter w składzie, Gert Steegmans który związał się z Quick-Stepem.

McEwen to trzykrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej na Tour de France, a z kolei Hunter to pierwszy kolarz z Afryki Południowej, który wygrał etap Wyścigu Dookoła Francji. Obaj kolarze idealnie pasują do ekipy Bruyneela.

„Jest mi przykro z powodu zawodników i pracowników projektu Pegasus, ale kilku kolarzy zasługuje na ściganie się na najwyższym poziomie profesjonalnego kolarstwa. Cieszę się, że byliśmy w stanie zakontraktować tych dwóch facetów„, powiedział Bruyneel w komunikacie prasowym. „Co więcej, tak naprawdę możemy traktować obu zawodników jako maszynki do zdobywania wygranych etapowych. Obaj są bardzo szybcy i nie potrzebujemy dla nich pociągu, który musiał by pracować na nich na ostatnich kilometrach. Są bardzo sprytni, w pełni samowystarczalni. To także nowe źródło zbierania doświadczenia dla naszych młodych kolarzy”.

Pełny skład RadioShack na sezon 2011:

Lance Armstrong (USA)
Fumiyuki Beppu (Japonia)
Bewley Sam (Nowa Zelandia)
Jani Brajkovic (Słowenia)
Busche Matthew (USA)
Manuel Cardoso (Portugalia)
Philip Deignan (Irlandia)
Ben Hermans (Belgia)
Chris Horner (USA)
Robbie Hunter (Republika Południowej Afryki)
Markel Irizar (Hiszpania)
Ben King (USA)
Andreas Klöden (Niemcy)
Michał Kwiatkowski (Polska)
Levi Leipheimer (USA)
Geoffroy Lequatre (Francja)
Tiago Machado (Portugalia)
Jason McCartney (USA)
Robbie McEwen (Australia)
Murawiewa Dmitriy (Kazachstan)
Nelson Oliveira (Portugalia)
Sérgio Paulinho (Portugalia)
Jarosław Popowicz (Ukraina)
Gregory Rast (Szwajcaria)
Rosseler Sébastien (Belgia)
Rovny Ivan (Rosja)
Jesse Sergent (Nowa Zelandia)
Selander Bjørn (USA
Zubeldia Haimar (Hiszpania)

Foto: www.corvospro.com

Poprzedni artykułLuisa Leona Sancheza: „Trudno mi było opuścić Hiszpanię”
Następny artykułEkipa Adama Gawlika spada o oczko niżej
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments