Cadel EvansMistrz Świata, Cadel Evans postanowił skorzystać z klauzuli wzajemnego porozumienia w kontrakcie, która zapewnia mu możliwość zmiany klubu w następnym sezonie.

Po pięciu latach spędzonych w Silence-Lotto, dwóch miejscach na podium Tour de France oraz tegorocznym mistrzostwie świata w Mendrisio, Cadel Evans postanowił wykorzystać wzrost swojej wartości i będzie szukał nowego klubu.

Zespół Silence-Lotto jest dumny z postępów Cadela w naszej ekipie w ciągu ostatnich pięciu lat, życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego dalszej karierze. Tak to bywa, kiedy zostanie osiągnięty szczyt, kolarze postanawiają odkrywać inne możliwości. Nie jest to przyjemne dla nas, ale to świadczy o sukcesie naszego działania i otwiera możliwości dla wielu utalentowanych zawodników. Przy wsparciu wszystkich sponsorów Omega-Pharma [drużyna zmienia nazwę] będzie dążyć do wzmocnienia zespołu w 2010. ” – oświadczył zespół.

Evans był krytyczny wobec pomocy swojego zespołu, podczas dwóch prób wygrania Tour de France. Ale po zdobyciu mistrzostwa świata zdecydował się pomagać swojemu koledze z zespołu. Philippe Gilbert wygrał cztery wyścigi z rzędu, w tym Giro di Lombardia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments