Contador ValverdeAlberto Contador jeszcze nie podjął decyzji w jakim zespole będzie jeździł w przyszłym sezonie, ale w Caisse d’Epargne jest bardzo mile widziany.

“Jak już mówiłem w przeszłości, byłoby naprawdę wspaniale, gdyby Alberto dołączył do nas. Jest tu miejsce dla niego, nie ma żadnego problemu. Wie, że jest bardzo mile widziany, ale jego sytuacja jest dość skomplikowana” – powiedział Alejandro Valverde.

Contador mógłby opuścić szeregi Astany, pomimo obowiązującego jeszcze rok kontraktu, po tym jak Astana nie otrzymała przedłużenia licencji Pro Tour na rok 2010. Jadnak jak Hiszpan powiedział w tym tygodniu, może się tak zdarzyć, że nadal będzie reprezentował barwy kazachskiego zespołu.

W ubiegłym miesiącu Valverde wygrał swój pierwszy wielki tour – Vuelta a Espana. Jego następnym celem jest Tour de France. Obecność Contadora w zespole mogłaby skomplikować osiągnięcie tego celu. Jednak Valverde nie przejmuje się tym: “Uważam, że gdyby dołączył do nas, byłoby wspaniale. Szanuję go bardzo. On już wygrał Tour de France dwukrotnie, ja wciąż chciałbym wygrać po raz pierwszy” – dodał Valverde.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments