Krzysztof JeżowskiZawodnik CCC Polsat, aktualny Mistrz Polski, Krzysztof Jeżowski zwyciężył XXXV Wyścig o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej.

Tegoroczna edycja wyścigu zorganizowana została z okazji 90 rocznicy Klubu Sportowego „Slavia”.

Kolarze do pokonania mieli 26 rund po 2,5 kilometra ulicami Rudy Śląskiej.

Wyścig rozegrany na punkty zwyciężył Krzysztof Jeżowski, który wyprzedził tegorocznego zwycięzcą kolarskiej Pro Ligi, Roberta Radosza oraz swojego klubowego kolegę Bartłomieja Matysiaka.

Michał Podlaski (Mostostal Puławy) zajmując piątą pozycję okazał się najlepszym orlikiem.

1. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat) 36 pkt.