Robert Vrecer (Team Vorarlberg) po finiszu z kilkoosobowej grupki został triumfatorem 3. etapu Tour du Loir-et-Cher (2.2 UCI). Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ Team) uplasował się na 13. miejscu.

Zawodnicy rywalizujący we francuskiej etapówce mieli dziś do przejechania odcinek pomiędzy miejscowościami Château-Renault a Vendôme o długości 201,5 kilometra.

Losy etapu rozstrzygnęły się po akcji kilku zawodników. Najszybciej z nich finiszował triumfator ubiegłorocznej edycji Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich – Robert Vrecer. 32-letni Słoweniec wyprzedził Holendra Jeffa Vermeulena (Metec Cyclingteam) oraz Belga Timothy Duponta (Jong Vlaanderen).

Ze stratą 4 sekund do zwycięzcy, na mecie zameldował się 37-letni Krzysztof Jeżowski. “Jeżu” znalazł się na 13. pozycji.

Koszulka lidera pozostała na piersiach Nowozelandczyka – Mike`a Northeya (Node 4 – Giordana Racing Team). Najlepszy Polak w wyścigu – Marcin Białobłocki (Node 4 – Giordana Racing Team) jest 13 .

Wyniki:

1 VRECER Robert Team Vorarlberg SLO les 201.5 km en 04h42’22” (moy. 42.82 km/h) (10”)
2 VERMEULEN Jeff Metec Cont. Cyclingteam NED 04h42’24” 02” (6”)
3 DUPONT Timothy Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’24” ” (4”)
4 BROGE Rolf Nyborg Blue Water Cycling DEN 04h42’24” ”
5 BRAMBILLA Giorgio Leopard – Trek C.T. ITA 04h42’24” ”
6 SCHETS Steve Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’24” ”
7 * ALAFACI Eugénio Leopard – Trek C.T. ITA 04h42’24” ”
8 VON HOFF Steele Chipotle – First Solar Dev. Team AUS 04h42’26” 04”
9 OLLEGAARD Morten Team Concordia Forsikring – Hi DEN 04h42’26” ”
10 * VAN COPPERNOLLE Francesco Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’26” ”
11 PLÖTNER Nils Raiko Stölting GER 04h42’26” ”
12 * MALDONADO Anthony Martigues Sport Cyclisme FRA 04h42’26” ”
13 JEZOWSKI Krzysztof Bank BGZ POL 04h42’26” ”
14 * HOLST ENGER Sondre Plussbank BMC NOR 04h42’26” ”
15 SOLOMENNIKOV Andréi Itera – Katusha RUS 04h42’26” ”
16 BISSINGER Florian Team Vorarlberg GER 04h42’26” ”
17 * SKJERPING Kristoffer Joker Merida NOR 04h42’26” ”
18 * JENSEN Christer Joker Merida NOR 04h42’26” ”
19 DE BOER Joris Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’26” ”
20 KERN Julian Leopard – Trek C.T. GER 04h42’26” ”
21 SIMON Mathieu C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h42’26” ”
22 * DE HAAN Binne-Pier Restore EBH Elshof Cycling Tea NED 04h42’26” ”
23 LEBAS Thomas Bridgestone Anchor FRA 04h42’26” ”
24 SUMMERHILL Daniel Chipotle – First Solar Dev. Team USA 04h42’26” ”
25 AISTRUP Nikola Team Concordia Forsikring – Hi DEN 04h42’26” ”
26 * LEBLOND Alliaume C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h42’26” ”
27 YSSAAD Mehdi C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h42’26” ”
28 ÅKVIK Niklas Plussbank BMC NOR 04h42’26” ”
29 DE VRIES Berden Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’26” ”
30 * ROOSEN Jsors Cyclingteam Jo Piels NED 04h42’26” ”
31 * JARLSETH Erik Kasa Joker Merida NOR 04h42’26” ”
32 BUCHACEK Tomas Whirlpool – Author CZE 04h42’26” ”
33 VAN LUIJK Sven Cyclingteam Jo Piels NED 04h42’26” ”
34 HAGENAARS Luc Metec Cont. Cyclingteam NED 04h42’26” ”
35 NORTHEY Mike Node 4 – Giordana Racing NZL 04h42’26” ”
36 BORGERSEN Reidar Bohlin Joker Merida NOR 04h42’26” ”
37 CASSINI Grégory Team Vulco – Vaulx-en-velin FRA 04h42’26” ”
38 MAINGOT Julian C.G. Orléans FRA 04h42’26” ”
39 * FIEK Arnold Team Rothaus GER 04h42’26” ”
40 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Joker Merida NOR 04h42’26” ”
41 OOSTLANDER Sander Cyclingteam Jo Piels NED 04h42’26” ”
42 DE JONGE Maarten Raiko Stölting NED 04h42’26” ”
43 BIALOBLOCKI Marcin Node 4 – Giordana Racing POL 04h42’26” ”
44 JANIACZYK Blazej Bank BGZ POL 04h42’26” ”
45 PLIUSCHIN Alexandr Leopard – Trek C.T. MDA 04h42’26” ”
46 * VANDENBOGAERDE Jens Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’26” ”
47 BOURGEOIS Guillaume Team Vorarlberg SUI 04h42’26” ”
48 SMOLEN Tomasz Bank BGZ POL 04h42’26” ”
49 BALCK Sebastian Team Concordia Forsikring – Hi SWE 04h42’26” ”
50 KOCHETKOV Pavel Itera – Katusha RUS 04h42’35” 13”
51 BODNAR Lukasz Bank BGZ POL 04h42’35” ”
52 CIESLIK Pawel Bank BGZ POL 04h42’35” ”
53 ZANGERLE Joël Leopard – Trek C.T. LUX 04h42’35” ”
54 * PRETE Joshua Whirlpool – Author AUS 04h42’35” ”
55 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling DEN 04h42’35” ”
56 OELERICH Jan Raiko Stölting GER 04h42’35” ”
57 * ORSET Jonas Regional Team Oslo NOR 04h42’35” ”
58 CLAIN Médéric C.G. Orléans FRA 04h42’35” ”
59 * GOLDSTEIN Roy Vélo Club d`Israël ISR 04h42’35” ”
60 ASJES Jelmer Koga Cycling Team NED 04h42’35” ”
61 RACAULT Ceneric C.G. Orléans FRA 04h42’35” ”
62 * VIMPERE Théo C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h42’35” ”
63 * VAN LERBERGHE Bert Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’35” ”
64 DE BEER Pim Cyclingteam Jo Piels NED 04h42’35” ”
65 * KOEP Thomas Raiko Stölting GER 04h42’35” ”
66 WITECKI Mariusz Bank BGZ POL 04h42’35” ”
67 * DANACIK Tomas Whirlpool – Author CZE 04h42’35” ”
68 INOUE Kazuo Bridgestone Anchor JPN 04h42’35” ”
69 * EZQUERRA Jesus Leopard – Trek C.T. ESP 04h42’35” ”
70 LESSCHAEVE Rudy Team Vulco – Vaulx-en-velin FRA 04h42’35” ”
71 BOEV Igor Itera – Katusha RUS 04h42’35” ”
72 KOZUBEK Stanislav Whirlpool – Author CZE 04h42’35” ”
73 KRASILNIKAU Andréi Chipotle – First Solar Dev. Team BLR 04h42’35” ”
74 * MERK Max Team Rothaus GER 04h42’35” ”
75 GUILLOUX Fréddie U.C. Chollet 49 FRA 04h42’35” ”
76 * ISERABLE Michael C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h42’35” ”
77 HORRING Lars Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’35” ”
78 VAN DEN BERG Pim Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’35” ”
79 YOSHIDA Hayato Bridgestone Anchor JPN 04h42’35” ”
80 PADOUR Frantisek Whirlpool – Author CZE 04h42’35” ”
81 PEDERSEN Soren Pugdahi Blue Water Cycling DEN 04h42’35” ”
82 ATZORI Umberto Metec Cont. Cyclingteam NED 04h42’35” ”
83 * KVÅLSVOLL Sebastian Plussbank BMC NOR 04h42’35” ”
84 * BOUCHER Jonathan C.G. Orléans FRA 04h42’35” ”
85 BOURLOT Pierre Team Vulco – Vaulx-en-velin FRA 04h42’35” ”
86 * LINDSAY Sam Team Vulco – Vaulx-en-velin NED 04h42’35” ”
87 BOTMAN Wim Koga Cycling Team NED 04h42’35” ”
88 BENETSEDER Josef Team Vorarlberg AUT 04h42’35” ”
89 LAENGEN Øystein-Stake Plussbank BMC NOR 04h42’35” ”
90 JONKMAN Geert Jan Koga Cycling Team NED 04h42’35” ”
91 WILLIAMS Peter Node 4 – Giordana Racing GBR 04h42’35” ”
92 KUZNETSOV Viacheslav Itera – Katusha RUS 04h42’35” ”
93 VERWAEST Kévin Jong Vlaanderen Cycling Team BEL 04h42’35” ”
94 SMIT Dennis Metec Cont. Cyclingteam NED 04h42’35” ”
95 MIDLARSKY Mike Chipotle – First Solar Dev. Team USA 04h42’35” ”
96 * LAVERY Philip Node 4 – Giordana Racing IRL 04h42’35” ”
97 POKIDOV Maxim Itera – Katusha RUS 04h42’35” ”
98 * MERCIER Alexandre Team Vulco – Vaulx-en-velin SUI 04h42’35” ”
99 FABIO Jérémy Martigues Sport Cyclisme FRA 04h42’35” ”
100 284 BEL19860731 HOLLANDERS Dries Metec Cont. Cyclingteam BEL 04h42’35” ”
101 SYS Klaas Bridgestone Anchor BEL 04h42’35” ”
102 BELKA Mathias Raiko Stölting GER 04h42’35” ”
103 * DUPE Bastien U.C. Chollet 49 FRA 04h42’35” ”
104 JURCO Matej Whirlpool – Author SVK 04h42’35” ”
105 SCHREURS Mark Cyclingteam Jo Piels NED 04h42’35” ”
106 * RUFFINENGO Bastien Team Vulco – Vaulx-en-velin FRA 04h42’35” ”
107 PRISHPETNYY Alexandr Itera – Katusha RUS 04h42’35” ”
108 * MAZOYER Victor Martigues Sport Cyclisme FRA 04h42’35” ”
109 RAHAT Ayal Vélo Club d`Israël ISR 04h42’35” ”
110 * VAN BREDA Rick Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’35” ”
111 ITAMI Kenii Bridgestone Anchor JPN 04h42’35” ”
112 HUENDERS Mitchell Ruiter Dakkapellen Wielerteam NED 04h42’35” ”
113 * TOUZEAU Florian C.G. Orléans FRA 04h43’05” 43”
114 * PINTO Benoit C.M. Aubervilliers 93 FRA 04h43’05” ”
115 * FRIVOLD Cristian Plussbank BMC NOR 04h43’05” ”
116 ARIESEN Johim Koga Cycling Team NED 04h43’08” 46”
117 SCHRÖDER Bjorn Raiko Stölting GER 04h43’14” 52”
118 * NESSET Sigurd Regional Team Oslo NOR 04h43’22” 01’00”
119 * KUSCH Emanuel Team Rothaus GER 04h44’25” 02’03”
120 * BEUSICHEM Thip Restore EBH Elshof Cycling Tea NED 04h44’39” 02’17”
121 LARSEN Morten Blue Water Cycling DEN 04h44’58” 02’36”
122 * JENSEN Christian Jersild Blue Water Cycling DEN 04h44’59” 02’37”
123 * RIGAULT Valentin C.G. Orléans FRA 04h45’02” 02’40”
124 SUNDHAGEN Tord Regional Team Oslo NOR 04h45’02” ”
125 * SCULLY Thomas Chipotle – First Solar Dev. Team NZL 04h45’04” 02’42”
126 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg AUT 04h45’10” 02’48”
127 * LEIBOVITZ Adam Chipotle – First Solar Dev. Team USA 04h46’25” 04’03”
128 JENNY Tobias Team Vorarlberg AUT 04h47’18” 04’56”
129 VAN WINDEN Stéfan Restore EBH Elshof Cycling Tea NED 04h49’40” 07’18”
130 * BAL Tom Restore EBH Elshof Cycling Tea NED 04h49’40” ”
131 WEBER Marcel Team Rothaus GER 04h49’40” ”
132 * TAL Gabay Vélo Club d`Israël ISR 04h50’24” 08’02”
133 HESTER Marc Team Concordia Forsikring – Hi DEN 04h50’56” 08’34”
134 HOBERG Morten Team Concordia Forsikring – Hi DEN 04h50’56” ”
135 ROGERS Rico Node 4 – Giordana Racing NZL 04h53’47” 11’25”
136 NIELSEN Philip Team Concordia Forsikring – Hi DEN 04h53’47” ”
137 AASVOLD Lorents Ola Plussbank BMC NOR 04h53’47” ”
138 * KRAUWEL Bras Restore EBH Elshof Cycling Tea NED 04h53’47” ”
139 CRONSHAW Matt Node 4 – Giordana Racing GBR 04h53’47” ”
140 EEFTING Roy Koga Cycling Team NED 04h53’47” ”
141 ROEGGEN Martin Regional Team Oslo NOR 04h54’19” 11’57”

Abandons :
KAUZ Johannes – Team Rothaus
COHEN Noam – Vélo Club d`Israël

Klasyfikacja generalna:
1 NORTHEY Mike NGR NZL les 598 km en 13h21’35” (moy. 44.76 km/h)
2 SOLOMENNIKOV Andréi TIK RUS 13h21’45” 10”
3 BROGE Rolf Nyborg BWC DEN 13h21’52” 17”
4 KERN Julian LET GER 13h21’54” 19”
5 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA 13h21’54” ”
6 OOSTLANDER Sander CJP NED 13h21’54” ”
7 KOCHETKOV Pavel TIK RUS 13h22’03” 28”
8 * VAN LERBERGHE Bert JVB BEL 13h22’03” ”
9 AISTRUP Nikola VPC DEN 13h22’08” 33”
10 SMIT Dennis MET NED 13h23’48” 02’13”
11 VRECER Robert VBG SLO 13h24’47” 03’12”
12 BORGERSEN Reidar Bohlin TJM NOR 13h24’54” 03’19”
13 BIALOBLOCKI Marcin NGR POL 13h24’55” 03’20”
14 DE VRIES Berden RDW NED 13h24’57” 03’22”
15 VAN LUIJK Sven CJP NED 13h24’57” ”
16 HAGENAARS Luc MET NED 13h24’57” ”
17 OELERICH Jan TTR GER 13h25’06” 03’31”
18 ASJES Jelmer KOG NED 13h25’06” ”
19 DE BEER Pim CJP NED 13h25’06” ”
20 HORRING Lars RDW NED 13h25’10” 03’35”
21 SCHETS Steve JVB BEL 13h25’29” 03’54”
22 * HOLST ENGER Sondre PBC NOR 13h25’33” 03’58”
23 * ALAFACI Eugénio LET ITA 13h25’35” 04’00”
24 BRAMBILLA Giorgio LET ITA 13h25’35” ”
25 BOEV Igor TIK RUS 13h25’36” 04’01”
26 * MALDONADO Anthony MSC FRA 13h25’37” 04’02”
27 VON HOFF Steele CDT AUS 13h25’37” ”
28 DE BOER Joris RDW NED 13h25’37” ”
29 * SKJERPING Kristoffer TJM NOR 13h25’37” ”
30 BISSINGER Florian VBG GER 13h25’37” ”
31 SIMON Mathieu A93 FRA 13h25’37” ”
32 OLLEGAARD Morten VPC DEN 13h25’37” ”
33 * VAN COPPERNOLLE Francesco JVB BEL 13h25’37” ”
34 BUCHACEK Tomas WHI CZE 13h25’37” ”
35 SUMMERHILL Daniel CDT USA 13h25’37” ”
36 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik TJM NOR 13h25’37” ”
37 LEBAS Thomas BGT FRA 13h25’37” ”
38 JANIACZYK Blazej BGZ POL 13h25’37” ”
39 SMOLEN Tomasz BGZ POL 13h25’37” ”
40 BALCK Sebastian VPC SWE 13h25’37” ”
41 VERWAEST Kévin JVB BEL 13h25’43” 04’08”
42 RACAULT Ceneric CGO FRA 13h25’46” 04’11”
43 NIELSEN Jacob BWC DEN 13h25’46” ”
44 * VIMPERE Théo A93 FRA 13h25’46” ”
45 KRASILNIKAU Andréi CDT BLR 13h25’46” ”
46 VAN DEN BERG Pim RDW NED 13h25’46” ”
47 * LINDSAY Sam VAU NED 13h25’46” ”
48 PEDERSEN Soren Pugdahi BWC DEN 13h25’46” ”
49 ATZORI Umberto MET NED 13h25’46” ”
50 KUZNETSOV Viacheslav TIK RUS 13h25’46” ”
51 GUILLOUX Fréddie CHO FRA 13h25’46” ”
52 LAENGEN Øystein-Stake PBC NOR 13h25’46” ”
53 * ROOSEN Jsors CJP NED 13h25’52” 04’17”
54 * FIEK Arnold TRO GER 13h25’52” ”
55 * VANDENBOGAERDE Jens JVB BEL 13h25’55” 04’20”
56 HOLLANDERS Dries MET BEL 13h25’59” 04’24”
57 YSSAAD Mehdi A93 FRA 13h26’02” 04’27”
58 * KOEP Thomas TTR GER 13h26’02” ”
59 CASSINI Grégory VAU FRA 13h26’02” ”
60 CIESLIK Pawel BGZ POL 13h26’04” 04’29”
61 PADOUR Frantisek WHI CZE 13h26’04” ”
62 WITECKI Mariusz BGZ POL 13h26’04” ”
63 * DANACIK Tomas WHI CZE 13h26’04” ”
64 LESSCHAEVE Rudy VAU FRA 13h26’04” ”
65 PLÖTNER Nils TTR GER 13h26’13” 04’38”
66 PRISHPETNYY Alexandr TIK RUS 13h26’20” 04’45”
67 * JARLSETH Erik Kasa TJM NOR 13h26’29” 04’54”
68 JURCO Matej WHI SVK 13h26’38” 05’03”
69 CLAIN Médéric CGO FRA 13h26’38” ”
70 BOURLOT Pierre VAU FRA 13h26’38” ”
71 * JENSEN Christer TJM NOR 13h26’43” 05’08”
72 * ORSET Jonas RTO NOR 13h26’44” 05’09”
73 POKIDOV Maxim TIK RUS 13h26’44” ”
74 ARIESEN Johim KOG NED 13h26’50” 05’15”
75 ZANGERLE Joël LET LUX 13h26’51” 05’16”
76 * BOUCHER Jonathan CGO FRA 13h26’52” 05’17”
77 * MAZOYER Victor MSC FRA 13h26’52” ”
78 VERMEULEN Jeff MET NED 13h26’57” 05’22”
79 SCHRÖDER Bjorn TTR GER 13h27’13” 05’38”
80 JEZOWSKI Krzysztof BGZ POL 13h27’22” 05’47”
81 ÅKVIK Niklas PBC NOR 13h27’22” ”
82 BOURGEOIS Guillaume VBG SUI 13h27’22” ”
83 RAHAT Ayal VCI ISR 13h27’24” 05’49”
84 * MERK Max TRO GER 13h27’29” 05’54”
85 * MERCIER Alexandre VAU SUI 13h27’29” ”
86 MIDLARSKY Mike CDT USA 13h27’29” ”
87 * DUPE Bastien CHO FRA 13h27’29” ”
88 FABIO Jérémy MSC FRA 13h27’29” ”
89 WILLIAMS Peter NGR GBR 13h27’30” 05’55”
90 * ISERABLE Michael A93 FRA 13h27’31” 05’56”
91  YOSHIDA Hayato BGT JPN 13h27’31” ”
92 KOZUBEK Stanislav WHI CZE 13h27’31” ”
93 SCHREURS Mark CJP NED 13h27’31” ”
94 BOTMAN Wim KOG NED 13h27’31” ”
95 BODNAR Lukasz BGZ POL 13h27’34” 05’59”
96 * NESSET Sigurd RTO NOR 13h27’39” 06’04”
97 * TOUZEAU Florian CGO FRA 13h27’57” 06’22”
98 HUENDERS Mitchell RDW NED 13h27’59” 06’24”
99 * FRIVOLD Cristian PBC NOR 13h28’01” 06’26”
100 SYS Klaas BGT BEL 13h28’09” 06’34”
101 * LAVERY Philip NGR IRL 13h28’43” 07’08”
102 DUPONT Timothy JVB BEL 13h29’00” 07’25”
103 BENETSEDER Josef VBG AUT 13h29’00” ”
104 * LEBLOND Alliaume A93 FRA 13h29’06” 07’31”
105 BELKA Mathias TTR GER 13h29’25” 07’50”
106 JONKMAN Geert Jan KOG NED 13h29’35” 08’00”
107 MAINGOT Julian CGO FRA 13h29’46” 08’11”
108 * PRETE Joshua WHI AUS 13h29’55” 08’20”
109 * EZQUERRA Jesus LET ESP 13h29’55” ”
110 INOUE Kazuo BGT JPN 13h29’55” ”
111 * KVÅLSVOLL Sebastian PBC NOR 13h29’55” ”
112 * BEUSICHEM Thip EBH NED 13h30’18” 08’43”
113 * PINTO Benoit A93 FRA 13h30’25” 08’50”
114 * VAN BREDA Rick RDW NED 13h31’16” 09’41”
115 DE JONGE Maarten TTR NED 13h31’31” 09’56”
116 * KUSCH Emanuel TRO GER 13h31’45” 10’10”
117 * SCULLY Thomas CDT NZL 13h31’48” 10’13”
118 * RIGAULT Valentin CGO FRA 13h32’04” 10’29”
119 LARSEN Morten BWC DEN 13h32’18” 10’43”
120 SUNDHAGEN Tord RTO NOR 13h32’22” 10’47”
121 HRINKOW Dominik VBG AUT 13h32’30” 10’55”
122 JENNY Tobias VBG AUT 13h32’57” 11’22”
123 WEBER Marcel TRO GER 13h33’09” 11’34”
124 CRONSHAW Matt NGR GBR 13h33’27” 11’52”
125 * LEIBOVITZ Adam CDT USA 13h33’45” 12’10”
126 * JENSEN Christian Jersild BWC DEN 13h33’46” 12’11”
127 ITAMI Kenii BGT JPN 13h34’05” 12’30”
128 VAN WINDEN Stéfan EBH NED 13h34’31” 12’56”
129 * RUFFINENGO Bastien VAU FRA 13h34’36” 13’01”
130 * TAL Gabay VCI ISR 13h36’21” 14’46”
131 * BAL Tom EBH NED 13h38’21” 16’46”
132 * DE HAAN Binne-Pier EBH NED 13h38’34” 16’59”
133 AASVOLD Lorents Ola PBC NOR 13h38’43” 17’08”
134 * GOLDSTEIN Roy VCI ISR 13h39’28” 17’53”
135 HOBERG Morten VPC DEN 13h39’43” 18’08”
136 ROGERS Rico NGR NZL 13h41’05” 19’30”
137 EEFTING Roy KOG NED 13h42’28” 20’53”
138 * KRAUWEL Bras EBH NED 13h42’28” ”
139 NIELSEN Philip VPC DEN 13h42’34” 20’59”
140 ROEGGEN Martin RTO NOR 13h43’06” 21’31”
141 HESTER Marc VPC DEN 13h57’17” 35’42”

Foto: radstar.at

Andrzej