Edvald Boasson Hagen (Sky Professional Cycling Team) wygrał klasyk Dutch Food Valley Classic (1.HC UCI). Norweg po finiszu z dużej grupy pokonał Kennyego Roberta Van Hummela (Skil – Shimano) oraz Stefana Van Dijka ( Holandia). Najlepiej z Polaków wypadł Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), który był 12.

Kolarze mieli do pokonania 209 km na rundach w Veenendaal. Od lat tradycją jest już że o zwycięstwo walczy cały peleton. Tak też stało się w tym sezonie, gdzie po znakomitym rozprowadzeniu Christophera Suttona (Sky Professional Cycling Team) wygrał jego drużynowy kolega Edvald Boasson Hagen. Drugie miejsce dla ubiegłorocznego triumfatora, Kennyego Roberta Van Hummela. Trzeci był doświadczony reprezentant gospodarzy, Stefan Van Dijk.

Krzysztof Jeżowski był 12, reszta kolarzy CCC Polsat Polkowice przyjechała w peletonie.

Pełne wyniki:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team 4:51:32
2 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
3 Stefan Van Dijk (Ned)
4 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
5 Nikolas Maes (Bel) Quick Step
6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
7 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
8 Roy Sentjens (Bel) Team Milram
9 Thomas Leezer (Ned) Rabobank
10 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
11 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
12 Krzysztof Jezowski (Pol) CCC Polsat Polkowice
13 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
14 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
15 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
16 Aristide Ratti (Ita) CarmioOro NGC
17 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
18 Johim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
19 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet
20 Christoph Pfingsten (Ger) Van Vliet EBH Elshof
21 Arnoud Van Groen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
22 Markus Eichler (Ger) Team Milram
23 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
24 Remco Te Brake (Ned) Van Vliet EBH Elshof
25 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet
26 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
27 Alessandro Raisoni (Ita) CarmioOro NGC
28 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
29 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels
30 Bobbie Traksel (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
31 Baptiste Plackaert (Bel) Landbouwkrediet
32 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet 0:00:07
33 Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
34 Yoeri Havik (Ned) Van Vliet EBH Elshof
35 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
36 Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto
37 Mirko Tedeschi (Ita) CarmioOro NGC
38 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
39 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
40 Staf Scheirlinckx (Bel) Omega Pharma-Lotto
41 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
42 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
43 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet
44 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quick Step 0:00:11
45 Sander Oostlander (Ned) Van Vliet EBH Elshof
46 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
47 David Deroo (Fra) Skil – Shimano
48 Bob Schoonbroodt (Ned) Van Vliet EBH Elshof
49 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
50 Marco Bos (Ned) Cyclingteam Jo Piels
51 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
52 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet
53 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
54 Huub Duyn (Ned)
55 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels
56 Adam Blyth (GBr) Omega Pharma-Lotto
57 Frederique Robert (Bel) Quick Step
58 Rikke Dijkxhoorn (Ned) Van Vliet EBH Elshof
59 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
60 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
61 Artur Gajek (Ger) Team Milram
62 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet
63 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox
64 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
65 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
66 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
67 Stefan Schäfer (Ger) Team Milram
68 Rick Flens (Ned) Rabobank
69 Jaroslaw Rebiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
70 Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
71 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
72 Patrick Ruckert (Ned)
73 Tomasz Lisowicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
74 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
75 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
76 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
77 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
78 Sierk De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels
79 Antonio Quadranti (Ita) CarmioOro NGC
80 Wilfried Cretskens (Bel) Omega Pharma-Lotto
81 Tom Dumoulin (Ned)
82 Alan Marangoni (Ita) Colnago – CSF Inox
83 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
84 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
85 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
86 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
87 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
88 Thom Van Dulmen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
89 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
90 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
91 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
92 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
93 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
94 Addy Engels (Ned) Quick Step
95 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
96 Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano 0:00:24
97 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:30
98 Wim Stroetinga (Ned) Team Milram 0:00:38
99 Ian Stannard (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:00:44
100 Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:38
101 Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano 0:01:46
102 Jure Kocjan (Slo) CarmioOro NGC 0:02:29
103 Robert De Greef (Ned)
104 Umberto Atzori (Ned)
105 Glenn D’hollander (Bel) Omega Pharma-Lotto
106 Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto
107 Peter Jan Polling (Ned) Cyclingteam Jo Piels
108 Bas Stamsnijder (Ned) Van Vliet EBH Elshof
109 Jasper Hamelink (Ned)
110 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team
111 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Professional Cycling Team
112 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
113 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto
114 Sebastien Fournet Fayard (Fra) CarmioOro NGC
115 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
116 Paride Grillo (Ita) CarmioOro NGC
117 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank
118 Haan Wouter (Ned)
119 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels