Już w niedzielę, 15 sierpnia odbędzie się kolejny wyścig z cyklu Pro Tour – niemiecki Vattenfall Cyclassics. Na starcie stanie m.in. dwóch Polaków Jarosław Marycz (Team Saxo Bank) oraz Michał Gołaś (Vacansoleil).

Oficjalna lista startowa Vattenfall Cyclassics 2010:

1 Tyler Farrar (USA)
2 Julian Dean (NZl)
3 Murilo Antonio Fischer (Bra)
4 Michel Kreder (Ned)
5 Martijn Maaskant (Ned)
6 Danny Pate (USA)
7 Svein Tuft (Can)
8 Matthew Wilson (Aus)
Team Saxo Bank
11 Matti Breschel (Den)
12 Baden Cooke (Aus)
13 Dominic Klemme (Ger)
14 Fabian Cancellara (Swi)
15 Jaroslaw Marycz (Pol)
16 Jens Voigt (Ger)
17 Juan José Haedo (Arg)
18 Stuart O’Grady (Aus)
Team Milram
21 Gerald Ciolek (Ger)
22 Linus Gerdemann (Ger)
23 Christian Knees (Ger)
24 Roger Kluge (Ger)
25 Luke Roberts (Aus)
26 Niki Terpstra (Ned)
27 Fabian Wegmann (Ger)
28 Peter Wrolich (Aut)
Astana
31 Allan Davis (Aus)
32 Valeriy Dmitriyev (Kaz)
33 Alexsandr Dyachenko (Kaz)
34 Enrico Gasparotto (Ita)
35 Valentin Iglinskiy (Kaz)
36 Bolat Raimbekov (Kaz)
37 Sergey Renev (Kaz)
38 Mirko Selvaggi (Ita)
Team Katusha
41 Denis Galimzyanov (Rus)
42 Mykhaylo Khalilov (Ukr)
43 Pavel Brutt (Rus)
44 Robbie Mcewen (Aus)
45 Danilo Napolitano (Ita)
46 Filippo Pozzato (Ita)
47 Nikolay Trusov (Rus)
48 Stijn Vandenbergh (Bel)
Liquigas-Doimo
51 Francesco Chicchi (Ita)
52 Jacopo Guarnieri (Ita)
53 Kristijan Koren (Slo)
54 Aleksandr Kuschynski (Blr)
55 Daniel Oss (Ita)
56 Peter Sagan (Svk)
57 Elia Viviani (Ita)
58 Frederik Willems (Bel)
Omega Pharma-Lotto
61 Mario Aerts (Bel)
62 Francis De Greef (Bel)
63 Philippe Gilbert (Bel)
64 Sebastian Lang (Ger)
65 Matthew Lloyd (Aus)
66 Gerben Mijnheer Löwik (Ned)
67 Mickael Delage (Fra)
68 Jurgen Roelandts (Bel)
Rabobank
71 Lars Boom (Ned)
72 Graeme Brown (Aus)
73 Jos Van Emden (Ned)
74 Thomas Leezer (Ned)
75 Grischa Niermann (Ger)
76 Nick Nuyens (Bel)
77 Tom Stamsnijder (Ned)
78 Bram Tankink (Ned)
Team HTC – Columbia
81 Michael Albasini (Swi)
82 Lars Ytting Bak (Den)
83 Gert Dockx (Bel)
84 Matthew Harley Goss (Aus)
85 André Greipel (Ger)
86 Marcel Sieberg (Ger)
87 Martin Velits (Svk)
88 Peter Velits (Svk)
Team Radioshack
91 Sam Bewley (NZl)
92 Matthew Busche (USA)
93 Daryl Impey (RSA)
94 Jason Mccartney (USA)
95 Grégory Rast (Swi)
96 Bjorn Selander (USA)
97 Gert Steegmans (Bel)
98 Tomas Vaitkus (Ltu)
Caisse d’Epargne
101 Andrey Amador Bakkazakova (CRc)
102 Rui Alberto Faria Da Costa (Por)
103 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa)
104 Vasili Kiryienka (Blr)
105 Pablo Lastras Garcia (Spa)
106 Alberto Losada Alguacil (Spa)
107 Angel Madrazo Ruiz (Spa)
108 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)
Lampre-Farnese Vini
111 Alessandro Petacchi (Ita)
112 Danilo Hondo (Ger)
113 Grega Bole (Slo)
114 Vitaliy Buts (Ukr)
115 Mauro Da Dalto (Ita)
116 Matteo Bono (Ita)
117 Mirco Lorenzetto (Ita)
118 David Loosli (Swi)
Euskaltel – Euskadi
121 Mikel Nieve Ituralde (Spa)
122 Igor Anton Hernandez (Spa)
123 Koldo Fernandez (Spa)
124 Inaki Isasi Flores (Spa)
125 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa)
126 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa)
127 Ruben Perez Moreno (Spa)
128 Alan Perez Lezaun (Spa)
Quick Step
131 Kevin Hulsmans (Bel)
132 Davide Malacarne (Ita)
133 Andreas Stauff (Ger)
134 Matteo Tosatto (Ita)
135 Kevin Van Impe (Bel)
136 Marco Velo (Ita)
137 Wouter Weylandt (Bel)
138 Maarten Wynants (Bel)
Sky Professional Cycling Team
141 Russell Downing (GBr)
142 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa)
143 Edvald Boasson Hagen (Nor)
144 Mathew Hayman (Aus)
145 Greg Henderson (NZl)
146 Ian Stannard (GBr)
147 Christopher Sutton (Aus)
148 Ben Swift (GBr)
AG2R La Mondiale
151 Martin Elmiger (Swi)
152 Kristof Goddaert (Bel)
153 Sébastien Hinault (Fra)
154 Yuriy Krivtsov (Ukr)
155 Rene Mandri (Est)
156 Lloyd Mondory (Fra)
157 Anthony Ravard (Fra)
158 Nicolas Rousseau (Fra)
Française Des Jeux
161 Olivier Bonnaire (Fra)
162 Timothy Gudsell (NZl)
163 Frédéric Guesdon (Fra)
164 Anthony Geslin (Fra)
165 Matthieu Ladagnous (Fra)
166 Yoann Offredo (Fra)
167 Jérémy Roy (Fra)
168 Wesley Sulzberger (Aus)
Footon-Servetto
171 Vidal Celis Zabala (Spa)
172 Thomas Patrick Faiers (GBr)
173 Markus Eibegger (Aut)
174 David Gutierrez Palacios (Spa)
175 Enrique Mata (Spa)
176 Michele Merlo (Ita)
177 Martin Pedersen (Den)
178 Johnnie Walker (Aus)
BMC Racing Team
181 Alessandro Ballan (Ita)
182 Marcus Burghardt (Ger)
183 Alexander Kristoff (Nor)
184 John Murphy (USA)
185 Mauro Santambrogio (Ita)
186 Florian Stalder (Swi)
187 Danilo Wyss (Swi)
188 Simon Zahner (Swi)
Vacansoleil Pro Cycling Team
191 Borut Bozic (Slo)
192 Michal Golas (Pol)
193 Sergey Lagutin (Uzb)
194 Björn Leukemans (Bel)
195 Marco Marcato (Ita)
196 Alberto Ongarato (Ita)
197 Jens Mouris (Ned)
198 Frederik Veuchelen (Bel)
Skil – Shimano
201 Mitchell Docker (Aus)
202 Floris Goesinnen (Ned)
203 Robert Wagner (Ger)
204 Piet Rooijakkers (Ned)
205 Steve Houanard (Fra)
206 Tom Veelers (Ned)
207 Simon Geschke (Ger)
208 Robin Chaigneau (Ned)