Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team) zajęła 17 pozycję w wyścigu zaliczanym do Pucharu Świata w kolarstwie szosowym – GP de Plouay-Bretagne we Francji.
Emma Pooley (Cervelo Test Team) po samotnej ucieczce wygrała Grand Prix Plouay.
Na 19 kilometrze uformowała się 14-osobowa ucieczka. Z tej grupy odskoczyła srebrna medalista z Pekinu, Pooley, która do mety dojechała z ponad dwu minutową przewagą nad pozostałymi zawodniczkami.
Jedyna Polka biorąca udział w Grand Prix, Paulina Brzeźna zajęła dobre 17 miejsce.
Wyniki GP de Plouay 2009:
1 | Emma Pooley (GBr) Cervélo TestTeam | 3:18:39 | |
2 | Marianne Vos (Ned) DSB Bank – LTO | 0:02:30 | |
3 | Emma Johansson (Swe) Red Sun Cycling Team | ||
4 | Grace Verbeke (Bel) Lotto-Belisol Ladiesteam | ||
5 | Ruth Corset (Aus) Australia National Team | ||
6 | Nicole Cooke (GBr) Great Britain National Team | 0:02:33 | |
7 | Martine Bras (Ned) Selle Italia Ghezzi | ||
8 | Rasa Leleivyte (Ltu) Safi -Pasta Zara Titanedi | ||
9 | Diana Ziliute (Ltu) Safi -Pasta Zara Titanedi | ||
10 | Irene Van Den Broek (Ned) Netherlands National Team | ||
11 | Mirjam Melchers-Van Poppel (Ned) Team Flexpoint | ||
12 | Ludivine Henrion (Bel) Red Sun Cycling Team | ||
13 | Andrea Bosman (Ned) Netherlands National Team | ||
14 | Iris Slappendel (Ned) Team Flexpoint | ||
15 | Loes Gunnewijk (Ned) Team Flexpoint | ||
16 | Tiffany Cromwell (Aus) Australia National Team | ||
17 | Paulina Brzeźna (Pol) Red Sun Cycling Team | ||
18 | Catherine Hare Willianson (GBr) Fenixs | ||
19 | Trixi Worrack (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung | ||
20 | Elizabeth Armitstead (GBr) Lotto-Belisol Ladiesteam | ||
21 | Vicki Whitelaw (Aus) Australia National Team | ||
22 | Giuseppina Grassi Herrera (Mex) Selle Italia Ghezzi | ||
23 | Katie Colclough (GBr) Great Britain National Team | ||
24 | Siobhan Dervan (Irl) Fenixs | ||
25 | Karine Gautard (Fra) Vienne Futuroscope | ||
26 | Chantal Blaak (Ned) Netherlands National Team | ||
27 | Regina Bruins (Ned) Cervélo TestTeam | ||
28 | Luisa Tamanini (Ita) Selle Italia Ghezzi | ||
29 | Kimberly Anderson (USA) Team Columbia-HTC Women | ||
30 | Tina Liebig (Ger) DSB Bank – LTO | ||
31 | Ana Garcia Antequera (Spa) Bizkaia – Durango | ||
32 | Inga Cilvinaite (Ltu) Safi -Pasta Zara Titanedi | ||
33 | Nicole Brändli (Swi) Bigla Cycling Team | ||
34 | Noemi Cantele (Ita) Bigla Cycling Team | ||
35 | Sharon Laws (GBr) Great Britain National Team | ||
36 | Fabiana Luperini (Ita) Selle Italia Ghezzi | ||
37 | Eva Lutz (Ger) Equipe Nürnberger Versicherung | ||
38 | Karin Aune (Swe) Fenixs | 0:04:05 | |
39 | Adrie Visser (Ned) DSB Bank – LTO | 0:06:38 | |
40 | Shara Gillow (Aus) Australia National Team | ||
41 | Claudia Hausler (Ger) Cervélo TestTeam |
Foto:www.corvospro.com