cadelevansZawodnik Silence Lotto – Cadel Evans zwyciężył prolog wyścigu Dauphine Libere rozegrany na ulicach Nancy.

Dwunastokilometrowy prolog wygrał Cadel Evans (Silence-Lotto). Evans finiszował siedem sekund przed Alberto Contadorem (Astana) i 23 sekundy przed Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne).

Trasa na początku wiodła pod górę, a trudna technicznie końcówka sprawiła wiele kłopotów niektórym zawodnikom.

Bardzo dobrze spisał się Maciej Bodnar (Liquigas), który zajął 19 miejsce tracąc do Cadela Evansa 46 sekund. Lider zespołu Liquigas Ivan Basso stracił minutę i zajął dopiero 41 pozycję.

Poniedziałkowy etap z Nancy do Dijon o długości 228 kilometrów to płaski odcinek.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Prezentacja Dauphine Libere > tutaj

Poprzedni artykułWyniki XVII Wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, 7 etap, 01-07.06.2009