Wyniki 3 etapu z dnia 08.04.2009 Villatuerta – Eibar , dystans 172,5 km

1 Alberto Contador (Spa) Astana                       4.16.29  (40.35 km/h)
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                        0.09
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   
4 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                       
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                   0.28
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank                           0.33
7 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne           0.36
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         0.55
9 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                     
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                            
11 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                      
12 David Moncoutie (Fra) Cofidis                             
13 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                       
14 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                  
15 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale               1.12
16 Chris Horner (USA) Astana                                 
17 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad             
18 Andrea Noe (Ita) Liquigas                                 
19 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                         
20 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   
21 Christian Knees (Ger) Team Milram                         
22 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        
23 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                               
24 David López García (Spa) Caisse d'Epargne                 
25 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                           
26 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     1.56
27 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                    
28 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi                   
29 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                    
30 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank                   2.05
31 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO          2.17
32 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad        2.32
33 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                       
34 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom              
35 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                        2.58
36 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            
37 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                      
38 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                  3.01
39 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux                 
40 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                   3.10
41 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto                      
42 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad    3.39
43 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank                          
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank                             
45 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.                     
46 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                    
47 Dario Cataldo (Ita) Quick Step                        3.49
48 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad         4.33
49 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad         6.22
50 Janez Brajkovic (Slo) Astana                          8.45
51 Daniel Navarro García (Spa) Astana                        
52 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                  
53 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha                  
54 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne               9.45
55 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                 9.47
56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  
57 Jesús Hernández (Spa) Astana                         10.11
58 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                     
59 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                      10.22
60 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                       
61 Paul Martens (Ger) Rabobank                               
62 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                      
63 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam                      
64 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      
65 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                         
66 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                      
67 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO             
68 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                   
69 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                   
70 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha                          
71 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream                  
72 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                           
73 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas                               
74 Peter Velits (Svk) Team Milram                            
75 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                          
76 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO         
77 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                  
78 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                            
79 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto            11.51
80 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom           13.26
81 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam            13.32
82 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto                    
83 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                         
84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                14.18
85 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom          16.16
86 Brian Vandborg (Den) Liquigas                        17.30
87 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                             
88 Allan Davis (Aus) Quick Step                              
89 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  
90 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad                
91 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.                       
92 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                        
93 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad              
94 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 
95 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad           
96 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux                   
97 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux              
98 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                  
99 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                       
100 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                    
101 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream          
102 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream                
103 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam                 
104 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto                          
105 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto                  
106 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                     
107 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                      
108 Christophe Kern (Fra) Cofidis                            
109 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank                        
110 Addy Engels (Ned) Quick Step                             
111 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne      18.51
112 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO           18.56
113 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.                 
114 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step                     
115 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                           
116 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 
117 Björn Schröder (Ger) Team Milram                         
118 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                
119 José Luis Rubiera (Spa) Astana                           
120 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                     
121 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO           
122 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.                   
123 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                   19.00
124 Roman Kireyev (Kaz) Astana                               
125 Francesco Reda (Ita) Quick Step                          
126 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream                
127 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              
128 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             
129 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                   
130 Dominik Roels (Ger) Team Milram                          
131 Ben Swift (GBr) Team Katusha                             
132 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  
133 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                          
134 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi             
135 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              
136 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis                             
137 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux                   
138 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                      
139 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas                        
140 Maryan Hary (Fra) Cofidis                                
141 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom              
142 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom             
143 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                     
144 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom                 
145 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                     
146 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                        19.22
147 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.             19.48
148 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam                20.06

Points

1 Alberto Contador (Spa) Astana                            25 pts
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          20
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 16
4 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     14
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     12
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank                             10
7 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne              9
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                            8
9 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                    7
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                           6
11 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                     5
12 David Moncoutie (Fra) Cofidis                            4
13 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                      3
14 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                 2
15 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  1

Lotne premie

Etxebarria (km. 147.2)
1 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  3 pts
2 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                2
3 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                    1

Elgoibar (km. 158.7)
1 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                3 pts
2 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  2
3 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                     1

Eibar (km. 164.1)
1 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            3 pts
2 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha                  2
3 Chris Horner (USA) Astana                                 1

Premie górskie

Alto de Azazeta (Cat. 3) km. 56.2
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3 pts
2 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                2
3 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            1

Alto de Karabieta (Cat. 2) km. 127
1 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam                 6 pts
2 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                4
3 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                    2
4 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                         1

Alto de Ixua (Cat. 1) km. 137.9
1 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom               10 pts
2 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  8
3 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                    6
4 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                         4
5 Daniel Navarro García (Spa) Astana                        2
6 Chris Horner (USA) Astana                                 1

Alto de San Miguel (Cat. 2) km. 152.2
1 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  6 pts
2 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                4
3 Daniel Navarro García (Spa) Astana                        2
4 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                     1

Alto de Ixua (Cat. 1) km. 169.5
1 Alberto Contador (Spa) Astana                            10 pts
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                           8
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                      6
4 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                      4
5 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  2
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank                              1

Drużyny

1 Caisse d'Epargne                                   12.52.10
2 Liquigas                                               0.19
3 Euskaltel - Euskadi                                    0.34
4 Team Saxo Bank                                         1.20
5 Silence-Lotto                                          1.48
6 Team Columbia - Highroad                               4.40
7 Rabobank                                               5.08
8 Quick Step                                             5.16
9 Astana                                                 7.14
10 Fuji-Servetto                                         8.53
11 Cofidis, Le Credit En Ligne                           9.46
12 Team Katusha                                          9.50
13 Lampre - N.G.C                                       11.46
14 Contentpolis - AMPO                                  12.54
15 AG2R La Mondiale                                     18.38
16 Française Des Jeux                                   18.43
17 Team Milram                                          19.13
18 Cervelo TestTeam                                     21.02
19 Bbox Bouygues Telecom                                29.31
20 Garmin - Slipstream                                  35.31

Klasyfikacja generalna po 3 etapie

1 Alberto Contador (Spa) Astana                      11.59.08
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi               0.09
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                            
4 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                       
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                   0.28
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank                           0.33
7 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne           0.36
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         0.55
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                             
10 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                      
11 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                  
12 Christian Knees (Ger) Team Milram                     1.12
13 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad             
14 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   
15 Chris Horner (USA) Astana                                 
16 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                        
17 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                           
18 David López García (Spa) Caisse d'Epargne                 
19 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                1.35
20 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                   1.37
21 Andrea Noe (Ita) Liquigas                             1.52
22 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale               1.54
23 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                               
24 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                1.56
25 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi               2.08
26 David Moncoutie (Fra) Cofidis                         2.22
27 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                     2.39
28 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                        2.58
29 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                   3.10
30 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                3.23
31 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank                         
32 Chris Sörensen (Den) Team Saxo Bank                   3.32
33 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                  3.38
34 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                   3.59
35 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom              
36 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia - Highroad            
37 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                4.21
38 Gregorio Rémy Di (Fra) Française Des Jeux             4.28
39 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                      
40 Dario Cataldo (Ita) Quick Step                        4.31
41 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - N.G.C.                 5.06
42 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Columbia - Highroad        
43 Mauricio A Ardila (Col) Rabobank                          
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank                             
45 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - Highroad         5.15
46 Greef Francis De (Bel) Silence-Lotto                  5.26
47 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO        6.11
48 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO          7.32
49 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto              9.27
50 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                 9.59
51 Daniel Navarro García (Spa) Astana                   10.12
52 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad        10.19
53 Jesús Hernández (Spa) Astana                         10.53
54 Paul Martens (Ger) Rabobank                          11.02
55 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana                 11.04
56 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                11.38
57 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.              11.49
58 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                          
59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      
60 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                         
61 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha                          
62 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                      12.38
63 Janez Brajkovic (Slo) Astana                         12.42
64 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto            13.18
65 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis - AMPO    13.50
66 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Slipstream             14.19
67 Peter Velits (Svk) Team Milram                            
68 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                    14.59
69 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                  15.37
70 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                           
71 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis - AMPO             
72 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam                      
73 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                   
74 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha             15.39
75 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream             16.49
76 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam            17.29
77 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                18.12
78 David Zabriskie (USA) Garmin - Slipstream                 
79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram                18.15
80 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                   18.57
81 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream           
82 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom           19.21
83 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne              19.26
84 Brian Vandborg (Den) Liquigas                        19.46
85 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                       20.03
86 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas                               
87 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad         20.56
88 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam              21.16
89 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad      21.27
90 Óscar Freire Gómez (Spa) Rabobank                         
91 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom          21.31
92 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            21.35
93 Rein Taaramae (Est) Cofidis                          21.52
94 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                  22.45
95 Alexandre Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  
96 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C.                       
97 Iker Camaño Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto                   
98 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux              
99 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne       22.48
100 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                23.08
101 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                 24.07
102 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                24.11
103 Javier Echarri Marín (Spa) Contentpolis - AMPO           
104 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 
105 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                
106 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi        24.15
107 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux                   
108 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                      
109 Rubén Pérez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi             
110 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis                             
111 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi         24.25
112 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                        24.39
113 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            25.07
114 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                   25.47
115 Addy Engels (Ned) Quick Step                        26.02
116 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step                26.12
117 Javier Megías Leal (Spa) Fuji-Servetto              26.49
118 Allan Davis (Aus) Quick Step                        27.11
119 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad               
120 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux                  
121 Christophe Kern (Fra) Cofidis                            
122 Francesco Reda (Ita) Quick Step                     27.32
123 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO            28.15
124 Björn Schröder (Ger) Team Milram                    28.37
125 Ben Swift (GBr) Team Katusha                        28.41
126 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas                        
127 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                   
128 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom             
129 Dominik Roels (Ger) Team Milram                          
130 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                          
131 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                28.50
132 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream           29.21
133 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C.            29.41
134 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre - N.G.C.                   
135 José Luis Rubiera (Spa) Astana                           
136 Roman Kireyev (Kaz) Astana                          29.45
137 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                30.16
138 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervélo TestTeam            30.18
139 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre - N.G.C.             30.33
140 Ronny Scholz (Ger) Team Milram                      30.38
141 Maryan Hary (Fra) Cofidis                           30.42
142 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                       32.11
143 Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto                          
144 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom         33.16
145 Joaquín Novoa (Spa) Cervélo TestTeam                33.23
146 Julien Belgy (Fra) BBox Bouygues Telecom            34.17
147 Mikel Gaztañaga (Spa) Contentpolis - AMPO           34.38
148 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                34.45

Klasyfikacja punktowa

1 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne             46 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 36
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                31
4 Alberto Contador (Spa) Astana                            28
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          26
6 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              23
7 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                           20
8 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                   19
9 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     16
10 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                    16
11 Ben Swift (GBr) Team Katusha                            16
12 Christian Knees (Ger) Team Milram                       15
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas                          14
14 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad         14
15 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                12
16 Robert Gesink (Ned) Rabobank                            10
17 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                 10
18 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           9
19 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                       9
20 Michael Rogers (Aus) Team Columbia - Highroad            9
21 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                         9
22 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                           8
23 Allan Davis (Aus) Quick Step                             8
24 Dries Devenyns (Bel) Quick Step                          7
25 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto                   7
26 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 6
27 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                     6
28 Chris Horner (USA) Astana                                6
29 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom               5
30 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                 5
31 Paul Martens (Ger) Rabobank                              5
32 David Moncoutie (Fra) Cofidis                            4
33 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           4
34 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                      3
35 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                   3
36 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                3
37 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha                 2
38 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                  2
39 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              2
40 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                             2
41 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                  1
42 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                   1
43 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                    1
44 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                1

Klasyfikacja sprinterów

1 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO            9 pts
2 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                  6
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                 6
4 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom                5
5 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  5
6 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                            4
7 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                        3
8 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               3
9 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                 3
10 Christian Pfannberger (Aut) Team Katusha                 2
11 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                             2
12 Alán Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi              2
13 Chris Horner (USA) Astana                                1
14 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                    1
15 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                   1
16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto                1

Klasyfikacja górska

1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                33 pts
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis                              27
3 Johann Tschopp (Swi) BBox Bouygues Telecom               24
4 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis - AMPO           15
5 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                 14
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre - N.G.C.                     12
7 José Herrada López (Spa) Contentpolis - AMPO             12
8 Alberto Contador (Spa) Astana                            11
9 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                              9
10 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                          8
11 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                   8
12 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                7
13 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervélo TestTeam                6
14 Antonio Colom Mas (Spa) Team Katusha                     5
15 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram                        5
16 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                           5
17 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 4
18 Joaquín Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne                 4
19 Juan José Cobo Acebo (Spa) Fuji-Servetto                 4
20 Daniel Navarro García (Spa) Astana                       4
21 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi             3
22 Chris Horner (USA) Astana                                3
23 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                    2
24 Gorka Izagirre (Spa) Contentpolis - AMPO                 2
25 Robert Gesink (Ned) Rabobank                             1
26 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne                      1
27 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel - Euskadi                    1
28 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 1

Klasyfikacja drużynowa

1 Caisse d'Epargne                                   36.00.07
2 Euskaltel - Euskadi                                    0.46
3 Liquigas                                               0.59
4 Team Saxo Bank                                         2.02
5 Silence-Lotto                                          4.42
6 Quick Step                                             5.58
7 Rabobank                                               6.30
8 Team Columbia - Highroad                               6.49
9 Astana                                                 7.56
10 Fuji-Servetto                                        11.42
11 Team Katusha                                         11.59
12 Lampre - N.G.C                                       14.40
13 Cofidis, Le Credit En Ligne                          14.47
14 AG2R La Mondiale                                     20.44
15 Contentpolis - AMPO                                  21.03
16 Team Milram                                          22.07
17 Française Des Jeux                                   25.25
18 Cervelo TestTeam                                     25.27
19 Bbox Bouygues Telecom                                40.18
20 Garmin - Slipstream                                  41.37
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments