W poniedziałek rusza 24 edycja Vuelta a Castilla y León z gwiazdorską obsadą. W ekipie Astana po raz pierwszy wspólnie pojadą Lance Armstrong oraz Alberto Contador. Czyżby trzecie z rzędy zwycięstwo Contadora?

vuelta-a-castilla-y-leon1

p

p

Poza liderami Astany w ekipie tej wystartuje Levi Leipheimer oraz Jose Luis Rubiera.

W Cervelo pojedzie Carlos Sastre, zaś w Caisse d’Epargne – Alejandro Valverde.

W ekipie ISD pojedzie jedyny Polak – Bartosz Huzarski.

Wyścig będzie się składał z pięciu etapów. Jeden z nich to indywidualna jazda na czas na dystansie 28 km. Dwa etapy kończą się pod górę. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Poszczególne etapy:

* Etap 1 – 23.03: Paredes De Nava – Baltanás, 168.3km
* Etap 2 – 24.03: Palencia – Palencia, ITT, 28.2km
* Etap 3 – 25.03: Sahagún – Estación Inv. De San Isiro, 156.9km
* Etap 4 – 26.03: Santa María Del Páramo – Galende-Laguna De Los Peces, 145.4km
* Etap 5 – 27.03: Benavente – Valladolid, 152.5km

Pełna lista startowa:

Astana                                     Caisse d'Epargne

1 Alberto Contador (Spa)                   11 Jose Vicente Garcia (Spa)
2 Lance Armstrong (USA)                    12 Jose Ivan Gutierrez (Spa)
3 Jesus Hernandez (Spa)                    13 Luis Pasamontes (Spa)
4 Levi Leipheimer (USA)                    14 Marlon Perez (Col)
5 Steve Morabito (Swi)                     15 Francisco Perez (Spa)
6 Benjamin Noval (Spa)                     16 Jose Joaquin Rojas (Spa)
7 José Luis Rubiera (Spa)                  17 Alberto Losada (Spa)
8 Haimar Zubeldia (Spa)                    18 Alejandro Valverde (Spa)

Euskaltel - Euskadi                        Fuji-Servetto

21 Sergio De Lis (Spa)                     31 Alberto Benitez J. (Spa)
22 Markel Irizar (Spa)                     32 Jose Cobo J. (Spa)
23 Pablo Urtasun (Spa)                     33 Ivan Dominguez (Cub)
24 Amets Txurruka (Spa)                    34 Arkaitz Duran (Spa)
25 Ruben Perez (Spa)                       35 Beñat Intxausti (Spa)
26 Jorge Azanza (Spa)                      36 Javier Mejias (Spa)
27 Igor Anton (Spa)                        37 Ricardo Serrano (Spa)
28 Mikel Nieve (Spa)                       38 William Walker (Aus)

Garmin - Slipstream                        Rabobank

41 Blake Caldwell (USA)                    51 Denis Menchov (Rus)
42 Tom Danielson (USA)                     52 Mauricio Alberto Cano (Col)
43 Hans Dekkers (Ned)                      53 Laurens Ten Dam (Ned)
44 Huub Dujn (Ned)                         54 Juan Manuel Garate (Spa)
45 Lucas Euser (USA)                       55 Koos Moerenhout (Ned)
46 Christian Vande Velde (USA)             56 Dmitry Kozontchuk (Rus)
47 Ricardo Van Der Velde (Ned)             57 Bauke Mollema (Ned)
48 David Zabriskie (USA)                   58 Pieter Weening (Ned)

BBox Bouygues Telecom                      Contentpolis-Ampo

61 Yukiya Arashiro (Jpn)                   71 Javier Benitez (Spa)
62 Julien Belgy (Fra)                      72 Javier Etxarri (Spa)
63 Giovanni Bernaudeau (Fra)               73 Dionisio Galparsoro (Spa)
64 William Bonnet (Fra)                    74 Oscar Garcia-Casarrubios Pintor (Spa)
65 Mathieu Claude (Fra)                    75 Jose Herrada (Spa)
66 Damien Gaudin (Fra)                     76 Gorka Izaguirre (Spa)
67 Floch Guillaume Le (Fra)                77 Adrian Palomares (Spa)
68 Perrig Quemeneur (Fra)                  78 Julian Sanchez (Spa)

Xacobeo Galicia                            ISD

81 Ezequiel Mosquera (Spa)                 91 Igor Abakoumov (Bel)
82 David Garcia Dapena (Spa)               92 Sergiy Matveyev (Ukr)
83 Gustavo Dominguez (Spa)                 93 Vitaliy Kondrut (Ukr)
84 Juan Francisco Mouron (Spa)             94 Denys Kostyuk (Ukr)
85 Alejandro Paleo Mosquera (Spa)          95 Davide Riccibitti (Ita)
86 Alberto Fernandez Sainz (Spa)           96 Oleksandr Kvachuk (Ukr)
87 Eduard Vorganov (Rus)                   97 Gianluca Mirenda (Ita)
88 Vladimir Isaychev (Rus)                 98 Bartozs Muzaski (Pol)

Cervélo TestTeam                    Burgos Monumental - Castilla y Leon

101 Iñigo Cuesta (Spa)                     111 Diego Gallego Arnaiz (Spa)
102 Xavier Florencio (Spa)                 112 Ivan Melero Coco (Spa)
103 Angel Gomez Marchante (Spa)            113 Joaquin Sobrino Martinez (Spa)
104 Volodimir Gustov (Ukr)                 114 Raul Santamarta Valbuena (Spa)
105 Joaquin Novoa (Spa)                    115 Rafael Valls Ferri (Spa)
106 Serge Pauwels (Bel)                    116 Andres A. Antuña Coro (Spa)
107 Oscar Pujol (Spa)                      117 David Francisco Delgado (Spa)
108 Carlos Sastre (Spa)                    118 Enrique Mata Cabello (Spa)

Orbea                                      Barbot - Siper

121 Eriz Ruiz De Erentxun (Spa)            131 David Bernabeu (Spa)
122 Miguel Minguez (Spa)                   132 Bruno Castanheira (Por)
123 Aitor Olano Orbegozo (Spa)             133 Bruno Pires (Por)
124 Eneko Echeverz (Spa)                   134 Carlos Pinho (Por)
125 Mikel Ilundain (Spa)                   135 Oliveira Helder (Por)
126 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa)     136 Samuel Coelho (Por)
127 Joseba Larralde (Spa)                  137 António Amorim (Spa)
128 Daniel Sesma (Spa)                     138 Félix Vidal Celis (Spa)

Rock Racing                                Andalucia - Cajasur

141 Tylor Hamilton (USA)                   151 Manuel Calvente (Spa)
142 Enrique Gutierrez (Spa)                152 Jose Antonio Carrasco (Spa)
143 Victor Hugo Peña (Col)                 153 Francisco Jose Martinez (Spa)
144 Fred Rodriguez (USA)                   154 José Antonio Lopez (Spa)
145 Oscar Sevilla (Spa)                    155 Javier Moreno (Spa)
146 David Vitoria (Swi)                    156 Antonio Piedra (Spa)
147 Glen Chadwick (Aus)                    157 José Antonio Redondo (Spa)
148 David Martin (Spa)                     158 Xavier Tondo (Spa)

Liberty Seguros                            

161 Carlos Nozal (Spa)
162 Edgar Pinto (Por)
163 Hector Guerra (Spa)
164 José Costa Mendes (Por)
165 Manuel Cardoso (Por)
166 Nuno Ribeiro (Por)
167 Rui Sousa (Por)
168 Ruben  Plaza (Spa)

Poprzedni zwycięzcy:

2008 Alberto Contador (Spa) Astana
2007 Alberto Contador (Spa) Discovery Channel
2006 Alexander Vinokourov (Kaz) Liberty Seguros-Würth
2005 Carlos Garcia (Spa) Comunidad Valenciana
2004 Koldo Gil (Spa) Liberty Seguros
2003 Francisco Mancebo Pérez (Spa) iBanesto.com
2002 Juan Miguel Mercado Martín (Spa) iBanesto.com
2001 Marcos A. Serrano (Spa) O.N.C.E.- Eroski
2000 Francesco Mancebo (Spa)
1999 Leonardo Piepoli (Ita)
1998 Aitor Garmendia (Spa)
1997 Angel-Luis Casero (Spa)
1996 Andrea Peron (Ita)
1995 Santiago Blanco (Spa)
1994 Melchor Mauri (Spa)
1993 Miguel Indurain (Spa)
1991 José-Luis Rodriguez (Spa)
1989 Federico Echave (Spa)
1988 Raimund Dietzen (Ger)
1987 (2) Alfonso Gutierrez (Spa)
1986 Alfonso Gutiérrez (Spa)